Lietuvoje

2020.10.14 14:29

Vyriausybė: įmonės ateityje bus iš anksto perspėjamos apie nemokumą

BNS2020.10.14 14:29

Nemokumo rizikų turinčiam verslui bus kuriama išankstinio perspėjimo sistema. Vyriausybė trečiadienį pavedė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) iki kitų metų liepos vidurio sukurti atitinkamą IT įrankį.

„Pagrindinis tikslas – padėti verslui išvengti galimo nemokumo, tai yra kaip prevencinė priemonė“, – posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Teigiama, kad VMI disponuoja didelės apimties duomenimis apie verslo subjektus.

„Šių duomenų analizė galėtų būti pritaikyta ankstyvojo perspėjimo sistemos įgyvendinimui nustatant smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus, susiduriančius su finansiniais sunkumais“, – rašoma Vyriausybės kanceliarijos pažymoje.

Šiuo sprendimu į nacionalinę teisę bus perkeltos Europos Sąjungos Restruktūrizavimo ir nemokumo direktyvos nuostatos.

Perspėjimo priemonės padėtų įmonėms nustatyti kylančius finansinius sunkumus, dėl kurių galėtų atsirasti nemokumo tikimybė, ir įspėti šias įmones, kad būtina skubiai imtis veiksmų.

Perspėjimo sistemos modelio preliminarios išlaidos siektų 170 tūkst. eurų, iš kurių 95 tūkst. eurų būtų padengiamos iš „Ateities ekonomikos DNR“ plano. Tačiau sistemai reikalingas nuolatinis finansavimas.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35