Lietuvoje

2016.01.18 14:23

Aplinkos ministerija: embrionai turi būti tvarkomi ne kaip atliekos, o kaip mirusieji

BNS2016.01.18 14:23

Aplinkos ministerija siekia, kad negimusieji žmogaus embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės nebebūtų tvarkomi kaip atliekos, pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Ministerija parengė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma papildyti šį teisės aktą, nurodant, kad negimusiems žmogaus embrionams ir vaisiams iki 22-osios nėštumo savaitės šis įstatymas netaikomas.

Patvirtinus šį įstatymo projektą, negimusieji žmogaus embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės nebebus tvarkomi kaip atliekos. Žmonių palaikų laidojimo įstatyme nustatyta, kad žmogaus embrionų ir vaisių iki 22-osios nėštumo savaitės kremavimo ir laidojimo tvarką nustato Visuomenės sveikatos saugos reglamentas (higienos norma).

Pasak ministerijos, visuomenėje vis labiau ryškėja nepasitenkinimas, nes su negimusiais žmogaus embrionais tvarkomasi kaip su atliekomis, nors su jais turėtų būti elgiamasi ne mažiau pagarbiai nei su mirusiųjų kūnais.

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko sudaryta darbo grupė atliko teisės aktų analizę, kitų Europos Sąjungos valstybių praktiką, konsultavosi su Europos Komisijos atstovais ir nustatė, kad daugelis ES valstybių netaiko atliekų tvarkymo reikalavimų embrionams ir vaisiams iki 22-osios savaitės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.