Lietuvoje

2020.10.14 11:36

Iš savivaldybės – į Seimo rūmus: kurių tarybų nariai jau pateko ar dar gali būti išrinkti į parlamentą?

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2020.10.14 11:36

Šeši savivaldybių nariai ir du vicemerai jau pateko į Seimą po pirmojo rinkimų turo – jie išrinkti daugiamandatėje apygardoje. Tačiau antrajame rinkimų ture dėl Seimo nario kėdės kovos net 37 savivaldų tarybose bei administracijose dirbantys kandidatai. Taip pat du merai savo postą siekia iškeisti į vietą parlamente.

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškeltų kandidatų į Seimą tik vienintelė Kauno miesto tarybos narė Jurgita Šiugždinienė patenka į parlamentą. Tiesa, po antrojo rinkimų turo kartu su ja į Vilnių gali iškeliauti ir kitas laikinosios sostinės tarybos narys, konservatorius Paulius Lukševičius.

Be jo, įžengti į Seimo rūmus mėgins dar 16 savivaldose dirbančių TS-LKD narių: Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys bei jo kolega uostamiesčio taryboje Audrius Petrošius, Šiaulių miesto tarybos narys Martynas Šiurkus, Panevėžio miesto taryboje dirbančios Indiana Grigienė ir Jurga Girdzijauskienė, Marijampolės tarybos narys Andrius Vyšniauskas, Alytaus miesto tarybos narys Povilas Labukas, taip pat Šilutės tarybos narė Sandra Tamašauskienė, Palangos savivaldybės narys Mindaugas Skritulskas, Kretingos tarybos narys Juozas Mažeika, Mažeikių tarybos narė Lina Rimkienė, Šilalės tarybos narys Jonas Gudauskas.

Seimo nario mandato siekia ir konservatorius, Molėtų rajono mero patarėjas Valentinas Stundys, Ukmergės rajono mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Jurbarko tarybos narys Daivaras Rybakovas, Kauno rajono tarybos narys Justinas Urbanavičius.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) tik vienas savivaldos tarybos narys jau pateko į Seimą: Vilniaus miesto tarybos narys, premjero patarėjas Lukas Savickas.

Antrajame rinkimų ture su LVŽS vėliava į Seimą mėgins patekti septyni kandidatai: Kauno miesto tarybos narės Ligita Valalytė ir Karolina Žekaitė, Klaipėdos miesto tarybos narė Ligita Girskienė, Panevėžio miesto tarybos nariai Deividas Labanavičius ir Kęstutis Lukoševičius, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, Pasvalio tarybos narė Neringa Trinskienė.

Į parlamento rūmus Gedimino prospekte persikels ir trys Laisvės partijos kandidatai, kurie pernai buvo išrinkti į Vilniaus miesto tarybą: Tomas Vytautas Raskevičius, Evelina Dobrovolska ir Monika Ošmianskienė. Be to, atsisveikinti sostinės merui Remigijui Šimašiui teks su vienu iš savo pavaduotojų – Vytautu Mitalu, kuris irgi pateko į Seimą.

Pergalės rinkimų antrajame ture gali dar labiau ištuštinti Vilniaus tarybos salę: į parlamentą antrajame rinkimų ture dar pretenduoja Laisvės partijos nariai Donalda Meiželytė, Gediminas Jaunius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narė Romualda Poševeckaja. Išleisti savo pavaduotoją Ritą Balčiūnienę į Seimą gali tekti ir sostinės savivaldybės administracijos direktoriui Povilui Poderskiui.

Sostinės tarybos duris užverti teks ir į Seimą išrinktai Darbo partijos atstovei Ievai Kačinskaitei-Urbonienei.

Į Seimą Šalčininkų–Vilniaus vienmandatėje apygardoje išrinkta LLRA-KŠS atstovė Beata Petkevič, kuri šiuo metu dirba Šalčininkų rajono mero pavaduotoja.

Iš Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) priklausančių savivaldybių tarybų narių į Seimą pretenduoja Tauragės tarybos narys Darius Petrošius, Akmenės rajono mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Kėdainių tarybos narys Tomas Bičiūnas, Trakų tarybos narys Kęstutis Vilkauskas, Jonavos tarybos narys Eugenijus Sabutis, Kauno rajono tarybos narys Povilas Visockas, Prienų tarybos narė Jūratė Zailskienė.

Šiaulių miesto merui gali tekti ieškoti naujo pavaduotojo, jei dabartinis savarankiškai išsikėlęs vicemeras Domas Griškevičius laimės antrajame rinkimų ture. Taip pat patekti į Seimą antrajame rinkimų ture siekia ir Centro partijos-Tautininkų kandidatas Algirdas Bacevičius, kuris yra ir Telšių tarybos narys.

Praverti Seimo duris siekia ir du merai – Liberalų sąjūdžio narė, Trakų rajono merė Edita Rudelienė bei TS-LKD narys, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

Populiariausi