Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.16 13:55

G. Landsbergis: „Lietuvoje turi būti gera gyventi visiems“

ELTA 2016.01.16 13:55

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis šeštadienį Vilniuje prasidėjusiame Tarybos posėdyje apžvelgdamas politinę padėtį pabrėžė, kad reikia pagaliau užkirsti kelią tokioms tragedijoms, kaip įvykusi Kėdainių rajone. Todėl partija parengė dokumentą, kuriame išdėstytas nuoseklus planas, kaip kovoti su alkoholizmo epidemija ir socialinėmis problemomis.

„Džiaugiuosi, kad pateikiame konkrečius pasiūlymus ir nuoseklų planą apie tai, ką reikia daryti, kad panašios tragedijos kaip Kėdainių rajone Lietuvoje nepasikartotų. Iš tikrųjų daug kalbame apie alkoholizmą, socialines problemas. Mes norime pasiekti, kad saugi aplinka Lietuvoje būtų prieinama visiems“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Pasak jo, alkoholio prieinamumo ribojimas, tinkama socialinė pagalba ir geresnės galimybės įsidarbinti – tai esminės kryptys, kuriose reikalingi pokyčiai.

Viena iš 38 siūlomų priemonių kovojant su žiaurumo epidemija – nuolat alkoholį vartojantiems asmenims, iki kol jie nepradės gydytis, turi būti sustabdomas piniginių socialinių išmokų mokėjimas, jas pakeičiant socialinės paramos teikimo paslaugomis.

Tokie asmenys turi būti stebimi ir skatinami keistis, siūlomas gydymasis nuo alkoholio priklausomybės, siejant gydymąsi nuo alkoholinės psichozės ar lėtinio alkoholizmo su tolesniu socialinių išmokų mokėjimu. Tokiems asmenims turi būti prieinama psichologinė pagalba, o jeigu reikia, taikomas ir priverstinis gydymas.

Partijos pirmininkas taip pat pažymėjo, kad regionuose reikia kurti daugiau darbo vietų, tačiau vienas esminių dalykų, apie kuriuos turime kalbėti, yra žmonių mobilumas, leidžiantis žmonėms pasiekti darbovietes rajonų centruose.

TS-LKD vadovas taip pat teigė, kad Lietuvoje turi būti gera gyventi visiems. „Aš noriu kalbėti apie svajonę Lietuvai. Taip, aš turiu svajonę – tai yra Lietuva, kurioje yra gera gyventi visiems, nepriklausomai, kokiame mieste gyveni, nepriklausomai nuo to, kurioje šeimoje tu gimei. Kėdainių rajone gimęs vaikas neturi žinoti, kad jis yra pasmerktas“, – sakė G. Landsbergis.

Jis kėlė klausimą, ar ši valdančioji koalicija apskritai gali išspręsti socialines, ekonomines problemas, su kuriomis susiduria žmonės regionuose.

„Kaip gali dirbti koalicija, kurios dvi partijos yra kaltinamos arba joms yra ruošiami kaltinimai baudžiamosiose bylose, o trečia neišlipa iš neskaidrumo skandalų? – klausė G. Landsbergis. – Ar gali tokia koalicija kovoti su Astrave statomu atominiu monstru, kuris statomas penkiasdešimt kilometrų nuo Vilniaus, dvidešimt kilometrų nuo Lietuvos sienos?“.

Išsamus planas, kaip įveikti alkoholizmo epidemijos priežastis ir pasekmes, bus išplatintas jį patvirtinus Tarybos posėdyje.

TS-LKD Tarybos posėdyje bus priimamos rezoliucijos aktualiausiais valstybei klausimais, tvirtinamas kandidatų į Seimą vienmandatėse apygardose sąrašas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23