Lietuvoje

2020.10.12 19:06

Įvertino Skvernelio pasirodymą vienmandatėje apygardoje: populiarumo mitas sklaidosi

Izabelė Pukėnaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.12 19:06

Beveik visose vienmandatėse apygardose – 68 iš 71 – vyks antrasis turas. Jame dalyvaus daugiausia konservatorių, „valstiečių“, Laisvės partijos ir socialdemokratų kandidatų. Socialdemokratai teigia susitarę su „valstiečiais“ dėl kandidatų palaikymo antrajame ture.

Viena įdomiausių antrojo turo kovų laukia Pilaitės–Karoliniškių apygardoje. Premjerą Saulių Skvernelį dvigubai lenkia konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Tai rodo, kad Skvernelio populiarumo mitas sklaidosi ir kad istorija, kuri jį sukūrė kaip politiką, baigėsi“, – aiškina politologas Bernaras Ivanovas.

Kova tik įpusėjo: beveik visose vienmandatėse apygardose vyks antrasis turas

„Skvernelio kandidatavimas Vilniuje – iš karto galima numatyti, kad jam bus sunku. Vilniuje, aš manau, pralaimės. Būtų keista, matėme ir per prezidento rinkimus, kad jo populiarumas labiau ateina iš provincijos“, – nurodo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) politologė Ainė Ramonaitė.

Antrąjį turą turės išbandyti ir kiti įtakingi politikai, partijų lyderiai. Socialdemokratų pirmininkui Gintautui Paluckui Utenos apygardoje teks varžytis su Seimo nariu konservatoriumi Edmundu Pupiniu.

Senamiesčio–Žvėryno apygardoje vyks konservatoriaus Mykolo Majausko ir Liberalų sąjūdžio vedlės Viktorijos Čmilytės-Nielsen dvikova.

Pas liberalus nuėjęs Viktoras Pranckietis Raudondvaryje susikaus su socialdemokrate parlamentare Raminta Popoviene.

Gabrieliaus Landsbergio varžovė Centro–Žaliakalnio apygardoje – valstietė Audronė Jankuvienė.

„Jankuvienė, manau, neturi šansų. G. Landsbergis yra aukštesnės lygos žaidėjas ir čia būtų stebuklas, jeigu ji laimėtų“, – pastebi B. Ivanovas.

„Ten vis tiek pakankamai nemaža persvara laimi, tikėtina, kad laimės. Kaip žinome, konservatoriams paprastai sunku surinkti tiek balsų, kad jie iš pirmo turo laimėtų“, – nurodo A. Ramonaitė.

Politologai sutaria, kad nustebino Laisvės partijos lyderės Aušrinės Armonaitės rezultatai Pasaulio lietuvių apygardoje. Antrajame ture ji susitiks su konservatorių atstove Dalia Asanavičiūte. Trečioje vietoje liko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Čia ir sužaidžia asmenybė versus partija. Jeigu jis būtų su kita partija ėjęs, tikėtina, kad gal būtų ir išėjęs. Čia toks, pasirodo, blogas pasirinkimas vesti neperspektyvią partiją, net jeigu personalija ir patraukli, ji vis tiek nepatraukė“, – pabrėžia politologė.

Panemunės apygardoje kandidatavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antrajame ture varžysis su dabar pirmaujančia konservatore Gintare Skaiste.

Nemenčinės apygardoje kandidatavusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kovos su konservatoriumi Justu Džiugeliu.

Jonavos apygardoje ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius susitiks su socialdemokratu Eugenijumi Sabučiu.

Sūduvos pietinėje apygardoje aplinkos ministras Kęstutis Mažeika susirungs su konservatoriumi Vaidu Šalaševičiumi.

Dainavos apygardoje Žemės ūkio ministras Andrius Palionis antrajame ture varžysis su socialdemokrate Jūrate Zailskiene.

Į antrąjį turą taip pat iškopė du merai – Trakams vadovaujanti liberalė Edita Rudelienė kausis su socialdemokratu Kęstučiu Vilkausku.

Radviliškio meras konservatorius Antanas Čepononis antrajame ture susitiks su valstiečiu Aurimu Gaidžiūnu.

„Mere esu jau šešeri metai ir kiekvienas politikas, kiekviena partija siekia laimėjimų. Šiuo atveju nepalieku rinkėjų likimo valiai, liberalų frakcija taryboje yra pati didžiausia frakcija. Tikrai bus tęsiami darbai, kurie yra pažadėti, pradėti. Tikiuosi, kad ir merą liberalą ateityje Trakai turės“, – nurodo E. Rudelienė.

„Turiu labai gražias ir aiškias problemas, kurios išryškėja ne Seime, o rajonuose, kaimuose – ir švietimas, ir sveikata, ir socialinė sritis, nes Seimas prie to neprisiliečia. Prisiliečia tie, kurie dirba čia, vietoje. Man visos tos problemos yra aiškios ir žinau, ką reikėtų taisyti“, – tikina A. Čepononis.

68 apygardose vyks antrasis turas. Dauguma į jį patekusių kandidatų yra iš konservatorių partijos – 54 kandidatai, 32 „valstiečiai“, po 12 iš socialdemokratų ir Laisvės partijos, 9 Liberalų sąjūdžio, 4 „socialdarbiečių“, 6 patys išsikėlę, po 2 Darbo partijos ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, po 1 Lietuvos žaliųjų partijos, partijos „Laisvė ir teisingumas“ bei Centro partijos-Tautininkų kandidatą.

Populiariausi