Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.15 17:39

„Kalašnikov“ automatu benamį sužeidę pareigūnai traukiami tarnybinėn atsakomybėn

BNS 2016.01.15 17:39

Automatu „Kalašnikov“ benamį peršovęs į pensiją išėjęs policijos pareigūnas įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

„Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir jam yra pareikšti įtarimai. Byla tikrai, mano galva, vyksta sėkmingai, tačiau komentuoti ikiteisminio tyrimo negaliu“, – BNS penktadienį sakė Policijos Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Pasak jo, tyrimas atliekamas Vilniaus miesto apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriuje, jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. E.Jablonskas teigė, kad Imuniteto skyriui taip pat siūloma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl minėto pareigūno galbūt neteisėtai laikytų šovinių.

Tarnybinį patikrinimą atlikusi Policijos departamento Imuniteto valdyba penktadienį konstatavo, kad pernai lapkričio 14 dieną pareigūnas, turėdamas jam išduotą automatinį ginklą „AKS-74U“, neįsitikino, kad ginklas neužtaisytas, nenustatė ginklo saugiklio į saugią padėtį ir dėl to, ginklui užkliuvus už kliūties ir nusispaudus nuleistukui, buvo atlikti trys šūviai. Pareigūnas, panaudojęs šaunamąjį ginklą, neinformavo apie tai policijos įstaigos budėtojo ir savo tiesioginio vadovo. Be to, pareigūnas į automato dėtuvę įdėjo asmeninius šaudmenis, kad nebūtų pastebėta, jog jis panaudojo ginklą.

Lapkričio 16 dieną pareigūnas parašė pareiškimą išeiti į pensiją, BNS patvirtino Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Išleistas į pensiją pareigūnas lapkričio 17 dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko įsakymu.

Pasak R.Matonio, jeigu į pensiją išėjęs pareigūnas bus nuteistas dėl piktnaudžiavimo tarnyba, jam nebus mokama pensija.

„Ir dabar jam yra nemokama pensija, kol vyksta tyrimas, bet jeigu jis bus nuteistas, pensija jam bus nemokama toliau“, – sakė atstovas spaudai.

Tuo metu, kai minimas pareigūnas peršovė benamiui koją ir į automato dėtuvę įdėjo automatinius šaudmenis, kitas su juo buvęs policininkas nesiėmė jokių priemonių užkirsti kelią savo kolegos daromam teisės akto nusižengimui.

Baigus tarnybinį patikrinimą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Kęstučiui Lančinskui pavesta paskirti drausmines nuobaudas pareigūnams. Tarnybinio patikrinimo išvados kopijos bus pridėtos prie pareigūnų tarnybos bylų. Siekiant ateityje išvengti analogiškų situacijų, įpareigota šią situaciją išanalizuoti tarnybinių mokymų metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi