Lietuvoje

2020.10.12 03:49

Kitame parlamente nebebus politikos veteranų Kirkilo, Bernatonio, Šiaulienės, nematysime ministrų Narkevičiaus ir Linkevičiaus

atnaujinta 12.21
Jūratė Skėrytė, BNS, LRT.lt2020.10.12 03:49

Kitos kadencijos Seime nebeliks parlamento senbuvių – „socialdarbiečių“ Gedimino Kirkilo, Juozo Bernatonio, Irenos Šiaulienės. Jie Seime dirbo po septynias, šešias kadencijas.

Pirmieji parlamento rinkimai nuo socialdemokratų atskilusiai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) buvo nesėkmingi – partija neįveikė rinkimų barjero, o jos lyderiai patyrė pralaimėjimą vienmandatėse apygardose.

LSDDP pirmininkas G. Kirkilas į Seimą buvo renkamas nuo 1992 metų be pertraukų. Visuomet jis parlamento nariu tapdavo pagal partijos sąrašą.

Šįkart Fabijoniškių vienmandatėje kandidatavęs politikas į antrą rinkimų turą nepateko.

Septintą kadenciją Seime baigia ir I. Šiaulienė. Šiemet ji dėl parlamentarės mandato varžėsi Klaipėdos Baltijos rinkimų apygardoje ir liko devinta tarp dvylikos kandidatų.

Nuo 1992-ųjų su pertrauka 2008–2012 metais Seimo nariu renkamam J. Bernatoniui taip pat nepavyko užsitikrinti septintosios kadencijos. Vilniuje Justiniškių-Viršuliškių apygardoje jis liko toli nuo patekimo į antrąjį turą.

Seime nebeliks ir kito senbuvio – Rimanto Jono Dagio. Jo šiemet įkurta Krikščionių sąjunga nesurinko nė 1 proc. balsų, o pats R. J. Dagys, pirminiais duomenimis, neiškovojo teisės varžytis dėl Seimo nario mandato antrajame ture Šilainių apygardoje.

Po keturių kadencijų parlamentą paliks ir buvusi „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė, šįkart kandidatavusi su LSDDP.

Seime taip pat nebebus Centro partijos-Tautininkų vadovo Naglio Puteikio, parlamentaro mandatą iš viso turėjusio keturias kadencijas.

Nebematysime parlamente ir pastarojo meto bene skandalingiausio ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

Politikas itin prastai pasirodė vienmandačių rinkimuose Kaune. Čia ministras bandė mesti pirštinę TS-LKD vadovui Gabrieliui Landsbergiui, tačiau Centro-Žaliakalnio vienmandatėje surinko tik 201 balsą ir liko trečias nuo pabaigos šioje vienmandatėje.

Į Seimą parlamentą nepateko ir dabartinis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Politikas Pasaulio lietuvių apygardoje liko trečioje pozicijoje su 13,38 proc. balsų, o „socdarbiečiams“ neperžengus 5 proc. ribos, L. Linkevičiui bent kuriam laikui teks pailsėti nuo Lietuvos parlamento aktualijų.

Panaši situacija ištiko ir kitą parlamentarą – Centro partijos – tautininkų lyderį Naglį Puteikį.

Jo vadovaujama partija neprasimušė į Seimą, o pats N. Puteikis Danės vienmandatėje apygardoje liko tik ketvirtas su 11,09 proc. balsų, tad politikui teks atsitraukti nuo darbo parlamente.

Nesėkme rinkimai pasibaigė ir ilgamečiam parlamentarui Rimantui Jonui Dagiui.

Jis Šilainių apygardoje liko vos šeštoje pozicijoje. Politikas surinko kiek daugiau nei 1000 balsų ir iki dalyvavimo antrajame ture gerokai atsiliko.

R. J. Dagio atstovaujama Krikščionių sąjunga taip pat gerais rezultatais nepasižymėjo, liko toli nuo 5 proc. ribos.

Naujas parlamentas į pirmą posėdį turėtų rinktis lapkričio viduryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt