Lietuvoje

2012.06.18 20:50

Vagių taikiniu tapo Raseinių mero ginklų kolekcija

Raseinių policija ieško vagių, savaitgalį apiplėšusių Raseinių rajono mero Remigijaus Ačo namą ir iš ginklų sandėlio pagrobusių 20 pistoletų bei šovinių. 

Raseinių policija ieško vagių, savaitgalį apiplėšusių Raseinių rajono mero Remigijaus Ačo namą ir iš ginklų sandėlio pagrobusių 20 pistoletų bei šovinių.

R. Ačas neabejoja, kad vagys buvo profesionalūs, ir džiaugiasi, kad nenukentėjo niekas iš namiškių, praneša LTV „Panorama“.

Į Raseinių rajono mero R.Ačo gyvenamąjį namą vagys įsibrovė šeštadienio naktį. Namuose tuo metu buvo jis su žmona ir dukra su draugu. Patekę į vidų vagys išplėšė seifą, kuriame buvo du pistoletai ir raktai nuo ginklų sandėlio. Iš jo vagys pagrobė 20 pistoletų, tarp jų – ir pagamintų prieš karą. Sandėlyje buvę medžiokliniai šautuvai vagių nesudomino.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas, jis atliekamas, tiriamos trys pagrindinės versijos ir pora šalutinių versijų, kaip tai galėjo nutikti, lyginama su gretimų rajonų įvykiais“, – teigė Raseinių PK viršininkas Kęstutis Užemeckas.

Pasak policijos, panašių nusikaltimų užfiksuota ir Radviliškio bei Kėdainių rajonuose.

„Visi ginklai legalūs, visi perėję balistinę ekspertizę, registruoti, sandėlis priduotas pagal reikalavimus. Vagių rankose atsidūrę raktai buvo kitame seife užrakinti. Tas seifas be rakto, koduotas, jį mechaniškai išlaužė. Ten dirbo profesionalai, žinantys savo darbą“, – įsitikinęs R. Ačas.

Pasak policijos, ginklų kolekcija buvo saugoma nepažeidžiant galiojančių įstatymų.

Tokių vagysčių šalyje pasitaiko nedažnai. Pavogtų pistoletų, kurie yra registruoti, vagims legaliai parduoti neįmanoma.