Lietuvoje

2016.01.13 15:44

Estijos prezidentas: mūsų dabartis yra paminklas žuvusiesiems Vilniuje

BNS2016.01.13 15:44

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas trečiadienį pagerbė 1991 metų sovietų agresijos Vilniuje aukas, ir paragino įvertinti, kaip toli Baltijos šalys nuėjo demokratijos keliu per ketvirtį amžiaus.

„Šią dieną, prieš 25 metus, SSRS karinių dalinių puolimo metu žuvo 14 lietuvių, kurie gynė Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Prisiminkime tuos drąsius žmones, kurie tąkart išėjo ginti Lietuvos laisvės“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Estijos prezidentas.

„Pagalvokime ir apie tai, kaip toli Baltijos šalys per tą ketvirtį amžiaus nuėjo – į demokratinių šalių bendruomenę, Europos Sąjungą ir NATO. Mūsų dabartis yra paminklas žuvusiesiems Vilniuje“, – teigė Estijos vadovas.

Täna 25 aastat tagasi hukkus NSV Liidu relvaüksuste rünnakus 14 leedulast, kes kaitsesid Vilniuses teletorni ning tele-...

Posted by Toomas Hendrik Ilves on 2016 m. sausio 13 d.

Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis sakė, kad sausio 13-oji yra ta diena, kuri tapo kovos už laisvę ir valstybingumo simboliu.

„1991 metų sausio 13 dieną Lietuvos žmonės paaukojo savo gyvenimus didžiam idealui sukurti laisvą, klestinčią ir nepriklausomą valstybę. Šis didvyriškas elgesys rodo, kad niekas negali pasipriešinti nepriklausomybės ir suvereniteto siekiui ir dvasiai“, – prezidento administracijos paskelbtame pareiškime teigė G. Margvelašvilis.

Be to, Gruzijos sostinės Tbilisio televizijos bokštas trečiadienį vakare nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis, rašo interpressnews.ge.

Planuojama, kad bokštas Lietuvos vėliavos spalvomis bus nušviestas nuo 19 iki 21 valandos vakaro vietos laiku. Tokiu būdu bus išreikštas solidarumas ir pagarba Lietuvos žmonių aukai Sausio 13-ąją ginant savo laisvę.

Gruzijos parlamento nacionalinėje bibliotekoje bus surengta ir speciali diskusija, kurią moderuos pats parlamento vadovas Davidas Usupašvilis.

Lietuva trečiadienį mini 25-ąsias metines nuo 1991-ųjų sausio 13-osios, kai sovietų kariuomenei šturmuojant televizijos bokštą Vilniuje žuvo 14 laisvės gynėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.