Lietuvoje

2020.10.09 13:12

Rinkimai keis ir dalies mokyklų darbą: išaušus pirmadieniui, mokysis nuotoliniu būdu, sportuos lauke, dalins sausą davinį

Kaunas mokyklas dezinfekuos ir prieš rinkimus; atnaujinta 14.48
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.10.09 13:12

Sekmadienį vyksiantys Seimo rinkimai keis ir mokyklų, kurios virs balsavimo apylinkėmis, darbą. Penktadienio vakarą po pamokų mokyklos bus dezinfekuojamos. Dezinfekavimo paslaugą teikiančių įmonių komandos į mokyklas vyks ir naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Tačiau ne visas mokyklas bus spėta dezinfekuoti iki pamokų pradžios, tad šis darbas bus tęsiamas pirmadienio dieną.

Vilniaus licėjaus mokiniai pirmadienį mokysis nuotoliniu būdu. Tačiau, kaip sakė mokyklos direktorius Saulius Jurkevičius, tą dieną bus testuojama „Microsoft Teams“ nuotolinio mokymo platforma – taip bus ruošiamasi galimam nuotolinio darbo scenarijui ateityje.

„Mokysimės dirbti nuotoliniu būdu dar kokybiškiau, jei toks poreikis iškiltų ateityje. Išnaudojame rinkimų progą raumenims stiprinti“, – aiškino S. Jurkevičius.

Dabar licėjus naudojasi „Moodle“ sistema.

„Šią savaitę kvalifikuočiau ruošiamės nuotoliniam mokymui. Tam reikia ruoštis. Kai kai kurios mokyklos prie nuotolinio perėjo skubotai, tad ir nebuvo tinkamai pasiruošta“, – paaiškino direktorius.

Antradienį Vilniaus licėjus dirbs jau įprastu kontaktiniu būdu.

Nuotoliniu būdu licėjus planuoja mokytis ir po antrojo rinkimų turo.

„Kiekviena mokykla gyvena neapibrėžtoje situacijoje, visi mes vaikštome skustuvo ašmenimis. Kiekviena mokykla stengiasi užtikrinti saugumą, kai kurios, įsivaizduoju, net persistengia, kas nėra visiškai gerai. Tad laukiam, stengiamės, ruošiamės, bet, žinoma, neramu, nes norime, kad mokiniai būtų mokykloje. Vyresni mokiniai yra viena, bet, kalbant apie jaunesnes klases, nuotolinis mokymas yra kone neįmanomas be tėvų buvimo šalia“, – aiškino S. Jurkevičius.

Vilniaus licėjuje yra keletas mokinių, kurie izoliavosi, bet mokyklos sienų koronavirusas neperžengė.

Vilniaus Simono Konarskio gimnazijos direktorius Valerijus Jaglinskis sakė, kad jo vadovaujama mokykla mišriu būdu dirba nuo rugsėjo 1-osios. Tad ir rytą po rinkimų dalis vaikų mokysis iš namų, dalis – klasėse. Dalis mokinių tądien eis į ekskursijas.

Kaip pasakojo Kauno Tado Ivanausko progimnazijos direktorius Sigitas Alubauskas, penktadienį vakare mokyklą dezinfekuos „Kauno švara“. O sekmadienio naktį, kai bus baigti skaičiuoti balsai, mokykla vėl bus dezinfekuojama.

„Tai kaip ir „bonusinis“ reikalas. Mes ir šiaip valome, dezinfekuojame patalpas. Balsavimas vyks dviejose patalpose, kurios nebus naudojamos ugdymui pirmadienį. Jos bus uždarytos. Pas mus balsavimas vyks valgykloje ir sporto salėje. Tad pirmadienį vaikai sportuos lauke, o valgykla išduos nemokamo maitinimo paketus, tą dieną vaikai valgykloje nebus“, – aiškino direktorius.

Mokykla turi kelis įėjimus. Rinkėjai įeis per vieną, o išeis per kitą. Pirmadienį vaikai į mokyklą pateks per tris įėjimus, vienas jų bus tas pats, kuriuo naudosis ir rinkėjai, bet jis bus dezinfekuotas.

Vilniaus Pavilnio progimnazijos direktorius Redas Kononenka paaiškino, kad po rinkimų vienos patalpos bus dezinfekuojamos naktį, taip pat mokykla skirs žmogų, kuris dar papildomai tvarkysis.

„Užsidarius apylinkei, viskas bus vėdinama, plaunama ir dar papildomai naktį dezinfekuojama. Vienintelis trukdys – kitą dieną fizinio ugdymo pamokos bus rengiamos ne sporto salėje, jos vyks lauke. O kitose patalpose dezinfekcija numatyta ryte, kai pamokos jau bus prasidėjusios, ten taip pat naktį dirbs budėtoja, ji išvalys patalpas, o paskui vėliau dezinfekuos įmonė. Vienintelis pokytis – tą dieną bus dalijamas sausas davinys, nes apylinkė įkurta patalpoje, kurioje mokiniai valgo“, – pasakojo direktorius.

Eis į ekskursiją, pamokas pradės vėliau

Kaip LRT.lt paaiškino Vilniaus miesto administracijos patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja, rinkimai Vilniuje vyks 87 savivaldybei pavaldžiose mokyklose. Kadangi balsų skaičiavimas užtrunka, buvo įvertinta, kad gali būti, jog nebus spėta mokyklas dezinfekuoti iki pamokų pradžios. Juolab rekomenduojama, kad po dezinfekcijos reikia dviejų valandų, kad patalpos išsivėdintų.

Kaip sakė A. Kovalevskaja, 13 Vilniaus mokyklų pirmadienį dirbs nuotoliniu būdu, dvi dešimtys nekeis ugdymo proceso pradžios, mat apsieis be patalpų, kuriose vyko balsavimas, ir gali užtikrinti kitus įėjimus į mokyklą mokiniams, dešimt mokyklų pirmadienį organizuos ekskursijas, tad dirbs ne mokykloje. Kitos mokyklos keis pamokų pradžios laiką.

A. Kovalevskaja sakė, kad mažesnių vaikų tėvai buvo apklausti, ar galės likti su vaikais namie, jei mokykla rengtų nuotolinį mokymą. Savivaldybės darbuotoja patikino, kad mokyklos, sulaukusios neigiamo atsakymo, užtikrino vaikų ugdymą mokykloje.

Dezinfekuos ir prieš, ir po rinkimų

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė sakė, kad Kauno miesto savivaldybės administracija kartu su bendrove „Kauno švara“ atliks rinkimų apylinkių dezinfekciją prieš ir po balsavimo.

„Ugdymo įstaigose esančios balsavimo patalpos bus dezinfekuojamos spalio 9 ir 10 d., t. y. kada ugdymas nevyksta ir jau paruošus patalpas balsavimui. Po balsavimo dezinfekcija ugdymo įstaigose bus pradėta spalio 12 d. nuo 4 val. ryto.

Tose įstaigose, kuriose organizuojamas ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinukų ugdymas – dezinfekcija vykdoma paryčiais, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas vaikų ugdymas spalio 12 d.

Ugdymo įstaigų vadovai, kurių mokyklose mokosi vyresnių klasių mokiniai, kaip organizuoti ugdymo procesą – sprendė savarankiškai. Tose įstaigose, kurios pasirinko dirbti įprastu būdu, patalpos bus dezinfekuojamos prieš prasidedant ugdymo procesui, o kurios dirbs nuotoliniu būdu – vėliau, t. y. ne nuo ankstyvo ryto“, – paaiškino E. Andriuškienė.

Iš viso bus dezinfekuojamos 70 mokyklų, o apie 13 įstaigų dirbs nuotoliniu būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt