Lietuvoje

2020.10.08 15:48

VTEK: „Tete-a-tete" akcininkas Kacas vykdė neteisėtą lobistinę veiklą

ELTA2020.10.08 15:48

UAB „Tete-a-tete" akcininkas Samoilas Kacas vykdė neteisėtą lobistinę veiklą, kai, neįsiregistravęs lobistu, prezidentui teikė siūlymus dėl loterijas ir lošimus reglamentuojančių teisės aktų. Šiais veiksmais jis pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą – tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

UAB „Tete-a-tete" akcininkas Samoilas Kacas vykdė neteisėtą lobistinę veiklą, kai, neįsiregistravęs lobistu, prezidentui teikė siūlymus dėl loterijas ir lošimus reglamentuojančių teisės aktų. Šiais veiksmais jis pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą - tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

VTEK nustatė, kad S. Kacas į prezidentą raštu kreipėsi penkis kartus: pernai gruodį, šiemet gegužę ir rugsėjį. Jis prašė vetuoti Loterijų įstatymo bei Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimus. Pirmuoju atveju S. Kacas kritikavo, jog nenumatytas Nacionalinės loterijos įsteigimas bei reguliavimas, nereformuota institucinė priežiūra, nesukurtas tvarus viešojo intereso sričių finansavimas, o Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimais, anot S. Kaco, reikšmingai padidinami mokesčiai lošimų ir loterijų organizatoriams.

Atsižvelgdama į teiktus pasiūlymus, jų sistemiškumą, S. Kaco interesus lošimų organizavimo srityje veikiančioje bendrovėje, VTEK jo veiklą šiuo atveju vertina kaip lobistinę.

Anot VTEK, tyrimo duomenys rodo, kad S. Kacas nepaisė draudimo lobistinę veiklą vykdyti neįsiregistravus lobistu.

Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų, ją įstatymo nustatyta tvarka prižiūri VTEK.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt