Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.12 15:16

Baltijos šalių karinių laivų junginiui 2016 metais vadovaus Lietuvos komandoras

BNS 2016.01.12 15:16

Baltijos šalių karinių laivų junginiui BALTRON šiais metais vadovaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų komandoras leitenantas Tadas Jablonskis.

T.Jablonskis junginio vado pareigose pakeitė Latvijos karininką komandorą leitenantą Janį Aucę, junginiui vadovavusį 2015 metais.

Šiais metais dalyvauti BALTRON junginio veikloje Lietuva taip pat skiria du štabo karius iš Karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis“ su įgula, antradienį pranešė Krašto apsaugos minsiterija.

2016 metais junginiui priskirti Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai, štabo kariai ir laivų įgulos planuoja dalyvauti penkiose tarptautinėse ir dvejose dvišalėse Baltijos jūroje vyksiančiose pratybose.

Baltijos šalių karinių laivų junginį sudaro priešmininiai laivai ir štabo laivas su įgulomis, taip pat junginio vadas su tarptautiniu štabu, kuriam pajėgumus rotacijos pagrindu vieneriems metams skiria Lietuva ir Latvija. Įgaliojimus vadovauti BALTRON junginiui suteikia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų komitetas, kuris taip pat patvirtina metinį junginio veiklos planą.

BALTRON įkurtas 1998 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi