Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.12 16:25

Lietuvos nustatytą karo kurstymą „RTR planeta“ kanale tirs švedų policija

BNS 2016.01.12 16:25

Švedų policijai perduota Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pateikta informacija apie galimą karo ir neapykantos kurstymą televizijos kanale „RTR Planeta“.

Švedijos transliavimo komisija partnerius Lietuvoje informavo apie sprendimą kreiptis į policijos pareigūnus, BNS patvirtino LRKT pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

„Jie mus informavo, kad remiantis mūsų informacija kreipėsi į policiją, tirią tą informaciją, kurią mes nustatėme ir nusiuntėme“, – sakė jis.

E.Vaitekūno žiniomis, tai yra pirmas toks atvejis, kai LRTK pateiktą informaciją tiria teisėsaugos institucijos.

Švedijos reguliuotojas nurodė, kad į policiją kreipėsi gavusi LRTK informaciją apie Švedijoje registruotos rusiškos programos „RTR Planeta“ laidoje kurstomą neapykantą.

LRTK pernai gruodį nustatė, jog lapkričio 29 dieną transliuotoje laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“ buvo pakartotinai kurstomas karas ir neapykanta ir taip pažeisti Lietuvos įstatymai. Komisija įpareigojo visus Lietuvoje veikiančius retransliuotojus „ RTR  Planeta“  metams perkelti į papildomai apmokestintų kanalų paketus.

Tai buvo pirmas tokio pobūdžio sprendimas pernai spalį įsigaliojus įstatymų pataisoms, griežtinančioms atsakomybę dėl propagandos ir karo kurstymo ir stiprinančios su ja kovojančių institucijų įgaliojimus.

Po šio sprendimo, LRTK į švedų reguliuotoją kreipėsi pagal Europos Sąjungos numatytas procedūras. Savo ruožtu Švedijos tarnyba nurodė nesanti įgaliota vertinti programos turinio, tad medžiagą perdavė policijai.

Dėl įstatymų pažeidimų „ RTR Planetos“ retransliacijas komisija jau buvo visiškai uždraudusi retransliuoti Lietuvoje „RTR planeta“ pernai nuo balandžio iki liepos vidurio.

Pernai metų pradžioje buvo pritaikytas ir trijų mėnesių draudimas retransliuoti dalį „Ren TV Baltic“ laidų, 2014-aisiais tokios pat trukmės sankcija buvo taikoma „NTV Mir Lithuania“, 2013-aisiais – Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) laidoms, pagamintoms ne ES.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16