Lietuvoje

2016.01.12 13:18

Kviečia Sausio 13-ąją paminėti žvakių liepsnelėmis languose

LRT.lt2016.01.12 13:18

Sausio 13-ąją jau devintą kartą vyks pilietinė iniciatyva  „Atmintis gyva, nes liudija“. Visi, norintys paminėti tragiškus Sausio 13-osios įvykius, kviečiami rytą ant palangių uždegti žvakių. 

„Lemtingi Sausio 13-osios įvykiai mus įpareigoja visomis jėgomis saugoti laisvę, kurią savo drąsa ir krauju apgynė Sausio 13-osios didvyriai.  Uždegdami atminties žvakelę liudijame savo ryžtą niekada nepamiršti savo istorijos ir tų, kurie ją kūrė“, – kviečia prie pilietinės iniciatyvos prisijungti jos globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Organizatoriai pateikia instrukciją, kaip dalyvauti iniciatyvoje:

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Vieta: mokyklos, švietimo įstaigos, institucijos, organizacijos, Lietuvos gyventojų namai ir butai. Data:  2016 m. sausio 13 diena (trečiadienis) 

Pilietinės iniciatyvos  laikas: 8.00–8.10 val. 

Pasiūlymas organizuoti iniciatyvą: Ties kiekvienu kabineto ar koridoriaus lango viduriu  pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės.

Pastaba. Svarbu žvakes uždegti tuo pačiu metu (8.00–8.10 val.) tam, kad žvakių liepsnelės plazdėtų visoje Lietuvoje vienu metu. Ypač efektingai tai atrodo ryte, nes dar tamsu ir daugelis, skubėdami į darbą, atkreips į jas dėmesį ir prisimins dienos svarbą.

Ši pilietiškumo iniciatyva organizuojama nuo 2008 metų, tuomet paminėjimus organizavo per 100 mokyklų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų ir kitų institucijų daugėja. Nuo 2010 metų akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, muziejai, bibliotekos, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų. 2015 metais iniciatyvą palaikė per 1700 mokyklų ir kitų institucijų.