Lietuvoje

2016.01.12 18:54

Kaip tinkamai elgtis, išsikrovus automobilio akumuliatoriui

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.01.12 18:54

Akumuliatorius – pats svarbiausias, užvedant sustingusį automobilį, bet vairuotojai juo susirūpina tik užklupus žiemos šalčiams. Tuomet, kai nepavyksta užvesti variklio, atsiskleidžia tikroji akumuliatoriaus vertė, tad pravartu žinoti, kaip jį atgaivinti ir prižiūrėti, kad rytą po šaltos nakties nekiltų nepatogumų.

Maldos ir prašymai nebepadeda, kai šaltą žiemos rytą sėdame prie vairo, o automobilis net neketina užsivesti. Užšalęs ir nusėdęs akumuliatorius dažnam vairuotojui žiemą pridaro nemalonumų – tenka ieškoti būdų, kaip akumuliatorių prikelti, – prašyti kitų vairuotojų pagalbos, o dažnai ir skubėti įsigyti naują. Nors specialistai pataria akumuliatoriaus būklę patikrinti dar prieš šalčius, visgi žvarbi naujų metų savaitė įrodė, kad vairuotojai akumuliatorius suskumba keisti tik tuomet, kai automobilio užvesti nebepavyksta.

Atėjus šalčiams tikrai gerai veikia tik visiškai įkrautas akumuliatorius, tad norint važinėti be problemų, verta apsilankyti pas specialistus arba pačiam turėti žinių, kaip matuokliu pasitikrinti akumuliatoriaus parametrus.

Specialistai aiškina, kad išsikraunant akumuliatoriui jame esanti rūgštis po truputį virsta vandeniu ir, esant minusinei temperatūrai, jis užšąla. Galiausiai susiformavęs ledas tiesiog sustingdo akumuliatorių. Taip nutikus, svarbu žinoti, kaip elgtis, ir nepersistengti beprasmiškai užvedinėjant automobilį.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.