Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.12 11:36

Prezidentės patarėjas pakomentavo pasisakymus apie naują instituciją

BNS 2016.01.12 11:36

Svarstydama, kokių priemonių imtis užtikrinant geresnę vaikų teisių apsaugą, prezidentė nekaitaliojo pozicijos ir neišsisukinėjo, teigia prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas.

„Ir (praėjusį) pirmadienį kalbėjusi su žurnalistais, ir metinės spaudos konferencijos metu, prezidentė įvardino, kad Lietuvai reikia institucijos, kuri turėtų inspektavimo funkciją. Kuri užtikrintų galimybę mobiliai, efektyviai pagelbėti socialinės rizikos šeimoms, vaikams. (...) Dialogo metu, kuris dabar jau ir vyksta, reikės atrast tą tinkamiausią būdą, kaip įgalinti vieną ar kitą struktūrą, kad ši veikla kuri svarbi mums visiems būtų įgyvendinama efektyviai už mokesčių mokėtojų pinigus“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė R. Vaisbrodas.

„Nemanau, kad prezidentė išsisukinėjo ar keitė poziciją“, – teigė šalies vadovas patarėjas.

Praėjusį pirmadienį Prezidentūroje surengusi pasitarimą su politikais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais D.Grybauskaitė pasiūlė steigti Vaiko teisių apsaugos inspekciją. Svarstymų vaiko teisių apsaugos klausimais imtasi, kai prieš kelias savaites vyras Kėdainių rajone, įtariama, nužudė du savo vaikus įmetęs juos į šulinį.

Vėliau metinėje spaudos konferencijoje praėjusį trečiadienį prezidentė atsiribojo nuo šio savo raginimo ir teigė, jog siūlė svarstyti ne apie naują instituciją, o apie inspekcinių funkcijų suteikimą vienai iš dabar veikiančių vaiko teisių apsauga besirūpinančių institucijų. Prezidentūra atitinkamai atgaline data pakoregavo ir pranešimą spaudai.

„Spaudos pranešimo tekstas buvo pakoreguotas atsižvelgiant į prezidentės pasisakymą pirmadienį“, – Žinių radijui antradienį sakė R. Vaisbrodas.

Anot prezidentės patarėjo, šiose diskusijose apie vaiko teisių apsaugą svarbiausias yra turinys, o ne forma.

„Norėtųsi kalbėti apie ateitį, apie efektyvius sprendimus, norėtųsi kalbėti apie problemas, apie turinį, su kuriuo susiduriame. Tos formos manau, kad ilgainiui tiems vaikams, kurie Kėdainių rajone vis dar liko gyventi, ir kuriems reikia pagalbos šiandieną, ar jiems aktuali ta forma – drįsčiau abejoti. Manau, kad jiems svarbu, kaip šiandien valstybė, institucijos gali jais pasirūpinti ir suteikti jiems deramą pagalbą“, – kalbėjo R. Vaisbrodas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi