captcha

Jūsų klausimas priimtas

2017-ieji – Jaunimo nevyriausybinių organizacijų plėtros metai

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės siūlymui 2017-uosius metus paskelbti Jaunimo nevyriausybinių organizacijų plėtros metais, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai. 
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Jaunimo nevyriausybinių organizacijų svarba valstybės gyvenime yra labai didelė, nes taip ugdomas pilietiškumas, jaunimo aktyvumas, įsitraukiama į bendruomenės, rajono, valstybės gyvenimą, todėl turime skatinti šių organizacijų plėtrą“, – sako ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak jos, dalyvavimas jaunimo organizacijų veikloje prisideda prie jaunuolių socialinių kompetencijų ugdymo, jie tampa komunikabilesni, labiau pasitikintys savimi, geriau sugebantys planuoti bei įgyvendinti planus, vertinti jų efektyvumą ir kokybę, bendradarbiauti su kitais asmenimis ir organizacijomis, derinti skirtingus interesus. Be to, jaunimo organizacijos savo idėjomis ir siūlymais prisideda prie jaunimo politikos formavimo.

Šiemet sukanka 20 metų, kaip Lietuvoje plėtojama jaunimo politika. Jai formuoti ir įgyvendinti Lietuvoje sukurta teisinė bazė ir institucinė sistema, nustatyti jaunimo politikos principai, sritys, jaunimo politikos organizavimas ir valdymas. Siekiant sudaryti tinkamas sąlygas jauniems žmonėms aktyviai dalyvauti atviroje ir demokratinėje visuomenėje, įgyvendinamos programos, kuriomis skatinamos jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančių organizacijų bei jaunų žmonių iniciatyvos.

Toliau siūlymą 2017-uosius paskelbti Jaunimo nevyriausybinių organizacijų plėtros metais svarstys Seimas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...