Lietuvoje

2016.01.11 19:29

KAM paskelbė 2016 metų šauktinių sąrašus

BNS, ELTA2016.01.11 19:29

Krašto apsaugos ministerija (KAM) pirmadienį paskelbė 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašus.

Sąrašuose skelbiami šauktinių vardo pirmoji raidė, pavardė gimimo metai bei teritorinis padalinys, kuriam šauktinis priskirtas. Sąrašai sugrupuoti pagal Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus regionus.

Sąrašai paskelbti interneto svetainėje sauktiniai.kam.lt

Karinę 9 mėnesių tarnybą šiemet turėtų pradėti 3 tūkst. šauktinių ir savanorių. Iš viso šaukimai šiemet dalimis bus išsiųsti 30 228 jaunuoliams, pirmieji prievolininkai į dalinius atvyks balandžio 4 dieną, paskutinieji – spalį.

Interneto svetainėje veikia ir paieškos sistema, leidžianti karo prievolininkams pasitikrinti, ar jie yra įtraukti į sąrašus.

Šiemet šaukimo nurodymai pašauktiesiems bus siunčiami ne visiems iš karto, o dalimis, priklausomai nuo tarnybos pradžios laiko. Karo prievolininkai, gavę šaukimo nurodymus, privalo per šaukime nurodytą laiką kreiptis į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Į kokį skyrių karo prievolininkas privalės atvykti, bus parašyta šaukimo nurodyme. Patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami sveikatos patikrinimui į Karo medicinos tarnybą.

Karo prievolininkams, esantiems karo prievolininkų šaukimo sąrašuose, bet negavusiems šaukimo nurodymų, per 20 darbo dienų nuo karo prievolininkų šaukimo sąrašų paskelbimo dienos, rekomenduojama susisiekti arba atvykti į artimiausią Karo prievolės ir komplektavimo skyrių.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kuris yra profesionalios kariuomenės šalininkas, tikisi, kad šiemet, kaip ir pernai, visi atliekantys privalomąją pradinę karo tarnybą tai darys savo noru.

„Iš tos patirties, kurią mes dabar turime su praeitų metų šaukimu, tikėtina, kad (šaukimo sąrašo) apskritai gali ir nereikėti“, – BNS sakė ministras.

„Turime virš 600 savanorių jau dabar, o tokį skaičių turėjome pernai balandį – tai reiškia, kad mes turime dar papildomus tris mėnesius jaunuolių kvietimui“, – pridūrė J. Olekas.

Dėl techninės klaidos Vilniaus regiono šauktinių sąrašą pirmadienį specialistams teko tikslinti. Dėl klaidos į Vilniaus regiono 2016 metų šaukimo sąrašą buvo nepatekę naujai įsteigtų Trakų, Ignalinos ir Šalčininkų karo prievolės teritoriniams padaliniams priskirti karo prievolininkai. Dėl to šaukime negalėjo dalyvauti apie 4 tūkst. jaunuolių, tačiau pirmadienį klaida buvo ištaisyta.

Nuo 2014-ųjų kiekvienais metais į Lietuvos kariuomenę pašaukiami apie 3 tūkst. karo prievolininkų.