Lietuvoje

2016.01.11 12:17

E. Gustas: negalimi nevienodi ribojimai skirtingam alkoholiui

BNS 2016.01.11 12:17

Ūkio ministras Evaldas Gustas sako, kad sprendžiant dėl alkoholio prieinamumo mažinimo būtina laikytis lygybės principo – visiems alkoholiniams gėrimams ir prekybininkams ribojimai turi būti vienodi.

Tai jis pirmadienį sakė žurnalistams po vyriausybės pasitarimo, kuriame aptarti bendri alkoholio prieinamumo mažinimo principai.

„Svarbiausia, kad nebūtų daroma išimčių – ar tam tikriems renginiams, ar tam tikroms alkoholio grupėms, ar galų gale tam tikriems ūkio subjektų grupėms. Tai yra kad bendrieji principai būtų visiems“, – sakė E. Gustas.

Anot jo, negalima prekybos ribojimus vienam alkoholiui taikyti, o tuo pat metu kitu alkoholiu leisti prekiauti.

„Nemažai buvo iniciatyvų Seime svarstomų, kai kurios priimtos, kai kurios atmestos. Sakysime, buvo išimtys tam tikros renginių metu sidrui arba vyno tam tikroms rūšims - mano nuomone ir vyriausybės nuomone, to negalima daryti“, – dėstė E.Gustas.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis savo ruožtu pabrėžė, kad mažinant alkoholio prieinamumą, būtina investuoti ir į kovą su nelegalia prekyba alkoholiu.

„Norint įvesti atitinkamus ribojimus reikia kompleksiškai žiūrėti – tai yra įvedant ribojimus reikalinga lygiagrečiai stiprinti tiek šešėlio kontrolę, tiek imtis tų galbūt ilgalaikių prevencinių priemonių, kas susiję švietimo ir auklėjimu. Vienas segmentas – vien tik draudimai – tikrai negali būti vienintelis sprendimo kelias“, – teigė vidaus reikalų ministras.

Pirmadienio vyriausybės pasitarime nebuvo aptarti konkretūs nauji siūlymai dėl alkoholio prekybos, reklamos didesnių ribojimų. Tačiau sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė BNS sakė, kad naujų konkrečių pasiūlymų dėl didesnių šios srities suvaržymų yra ir jie bus pristatyti ministrų kabinetui kitą savaitę.