Lietuvoje

2016.01.11 12:08

Į Lietuvą atvyksta nauja JAV karių pamaina

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.11 12:08

Pirmadienį tarnybą Lietuvoje pradės Jungtinių Amerikos Valstijų naujos rotuojamų pajėgų pamainos kariai su šarvuotais transporteriais „Stryker“. Tai jau devintoji JAV karių pamaina, atvykstanti dalyvauti bendruose pratybose kartu su Lietuvos sausumos pajėgų vienetais.

Jungtinių Amerikos Valstijų kariai atvyksta iš šalies sausumos pajėgų Europoje 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko, kuris dislokuotas Vilseke, Vokietijoje. Apie 130 pirmųjų Jungtinių Valstijų karių į Karmėlavą atskris šį pirmadienį, likę kariai ir technika į Gaižiūnų geležinkelio stotį atvyks ketvirtadienį. Visą pamainą sudarys apie 170 karių.

Kaip ir ankstesnės pamainos, 3-osios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko kariai bus dislokuoti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje ir su šio bataliono kariais dalyvaus bendruose kovinio rengimo pratybose ir mokymuose.

Rukloje taip pat bus dislokuota ir Jungtinių Valstijų karių atsigabenta technika – šarvuotieji ratiniai transporteriai „Stryker“, šarvuotieji visureigiai, sunkvežimiai. Planuojama, kad ši technika Lietuvą per Klaipėdos jūrų uostą pasiek sausio 14–15 dienomis. Iš ten sąjungininkų karinė technika geležinkeliais bus pergabenta į Ruklą.

Lietuva atvyksiantiems sąjungininkų kariams teiks visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrins karių apgyvendinimą, maitinimą, reikalingą logistinę.

Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotuojasi nuo 2014-ųjų pavasario, kaip sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ dalis. Šia operacija Jungtinės Valstijos rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.