Lietuvoje

2016.01.11 12:19

Vilniuje ruošiamas naujas šauktinių sarąšas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, 15min.lt2016.01.11 12:19

Vilniaus regiono šauktinių sąrašas bus redaguojamas, nes kompiuterinė įranga padarė klaidą. Apie 15 val. bus paskelbti naujieji sąrašai – Vilniaus regiono sąraše atsiras 836 naujos pavardės, o kitų regionų sąrašai sutrumpės. Tai po neeilinio posėdžio pranešė Lietuvos kariuomenė.

„Karo prievolės komplektavimo specialistams pastebėjus nedidelę klaidą, išlaikant skaidrumo principą, Krašto apsaugos ministerijoje buvo organizuotas neeilinis posėdis. (...) Buvo tikimasi, kad kompiuterinė įranga sugeneruos naują sąrašą. Klaida įvyko dėl programavimo trūkumo“, – pirmadienio rytą sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Artūras Jasinskas.

Posėdžio dalyviai turėjo bendrai priimti sprendimą, ar taisyti pastebėtą klaidą ir koreguoti tik vieną iš šešių – Vilniaus regiono – sąrašą, ar sudaryti visus šešis 2016 metų šaukimo sąrašus iš naujo, dar prieš posėdį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Anot jos, dėl techninės ir žmogiškosios klaidos į Vilniaus regiono 2016 metų šaukimo sąrašą nepateko naujai įsteigtų Trakų, Ignalinos ir Šalčininkų karo prievolės teritoriniams padaliniams priskirti karo prievolininkai. Šie padaliniai buvo įsteigti 2016 m. sausio 1 dieną.

Kaip informavo KAM, posėdis vyko už uždarų durų dėl asmens duomenų apsaugos.

Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) praėjusią savaitę sudaryti šių metų šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai turėjo būti paskelbti šį pirmadienį.

Parodė sistemos patikimumą

A. Jasinskas sakė, kad iki šiol Vilniaus regiono šauktinių sąrašo niekas nematė, tad žala nebuvo padaryta.

„Galbūt galima buvo ne vieną, o du, ar tris, ar keturis kartus patikrinti visas detales, kad taip neatsitiktų“, – sakė KASP vadas.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas sakė, jog galima tik pasidžiaugti, kad klaida buvo pastebėta.

Jis teigė, kad taisymas vyksta skaidriai ir sąžiningai.

„Būtų geriau, kad nebūtų klaidos, bet šita klaida tam tikra prasme įrodė sistemos patikimumą, kad nieko pakeisti negalima, kad tai neliktų nepastebėta. Todėl šaukėme komisijos posėdį ir kvietėme visuomenės stebėtojus, kad jie galėtų įsitikinti, kad sąrašai nuo ketvirtadienio niekuo nesiskiria ir yra tokia klaida, kurią visiems stebint reikia pataisyti“, – žurnalistams sakė J. Olekas.

Tarnybą atliks 3 tūkst. jaunuolių

Atlikti 9 mėnesių trukmės tarnybą šįkart bus pašaukti 3 tūkstančiai jaunuolių.

Kaip ir pernai, šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūra vyko stebint 10 visuomenės atstovų. Kompiuterinė programa iš daugiau nei 100 tūkstančių jaunuolių atrinko tinkamus – nestudijuojančius ir neturinčius sveikatos problemų. Šiemet į šauktinių sąrašą įtraukta daugiau nei 30 tūkst. 19–26 metų jaunuolių. Pernai jų buvo beveik 37 tūkstančiai.

Šauktinių sąrašai pirmadienį bus paskelbti interneto svetainėse kam.lt ir karys.lt.

Šiemet šaukimai nebus siunčiami vienu metu – jie bus skaidomi į dvi dalis. Pirmieji sąraše šaukimą gaus per 20 dienų ir turės atvykti į paskirtą vietą, kur bus tikrinama sveikata. Tinkami tarnybą pradės balandį. Antrasis šaukimas numatytas spalį.

Pirmiausia patikrinimo procedūros bus vykdomos su norinčiais tarnybą atlikti savo noru. Kol kas tokių yra apie 600 – pernai savanoriai sudarė didžiąją dalį atliekančių tarnybą. Į šių metų šauktinių sąrašą gali patekti ir buvę praėjusių metų sąraše, tačiau tarnybos išvengę, nes susirinko pakankamai savanorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt