Lietuvoje

2020.10.06 14:57

Prašymą įregistruoti santuoką bus galima pateikti nuotoliniu būdu

BNS2020.10.06 14:57

Pašymą įregistruoti santuoką bus galima paduoti nuotoliniu būdu, siųsti registruotu paštu ar per kurjerį, pranešė Teisingumo ministerija.

Ji antradienį pranešė parengusi Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimo projektą.

„Dėl pandemijos susiklosčiusi situacija skatina greičiau taikyti patogesnius ir saugesnius kitus paslaugų teikimo būdus, kad žmonėms nereikėtų lankytis įstaigose. Tai leis išspręsti daugelį problemų, nes tekdavo atvykti į civilinės metrikacijos įstaigas“, – ministerijos pranešime cituojamas teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Anot jo, pavyzdžiui, Lietuvos ir užsienio piliečiai, norintys susituokti Lietuvoje, prašymus civilinės metrikacijos įstaigoms galės pateikti registruotu laišku ar per kurjerį.

Lietuvos piliečiai prašymus tuoktis galės paduoti Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje (mepis.lt), taip pat siųsti registruotu paštu ar perduoti per kurjerį. Užsieniečiai, norintys pateikti prašymą registruoti santuoką Lietuvoje, tai galės atlikti savo šalyje registruotu paštu ar kurjerio pagalba.

Dabar prašymą įregistruoti santuoką galima tik abiem sužadėtiniams atvykus į civilinės metrikacijos skyrius savivaldybėse.

Populiariausi