Lietuvoje

2016.01.11 09:21

Ant marių renkasi poledinės žūklės mėgėjai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.11 09:21

Poledinės žūklės išsiilgę žvejai mėgėjai savaitgalį užplūdo Neringą. Nuo šio žiemos malonumo jų neatbaido nei šaltis, nei žvarbus vėjas.

Pirmieji žūklautojai Neringoje pasirodė praėjusį savaitgalį, vos tik ledas sukaustė marias. Aistringas poledinės žūklės mėgėjas, kurorto meras sako per 10 valandų sugavęs apie 150 stintų. Kiek prasčiau poledinės žūklės mėgėjams sekėsi papūtus žvarbiam vėjui. 

Stintas gaudo kas tik kuo išmano, tačiau geriausiai esą kimba su lašišos gabaliukais.  Specialistų teigimu, ledas – gana storas, tačiau yra vietų, kur dar galima įlūžti, ypač arčiau marių farvaterio, todėl poledinės žūklės mėgėjai turėtų būti budrūs ir privalo turėti smaigus.

„Saugumas yra pirmoje vietoje. Labai svarbu ir tinkami drabužiai, kad būtų šilta ir žvejys nesušaltų. Ko gero ne ką mažiau svarbu turėti ryšio priemonių, kuriose (dabar beveik visose) yra palydovinė navigacijos sistema, nes tikrai gali užeiti rūkas ir didelė pūga. Rasti krantą labai svarbu“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Pasak mero, poledinės žūklės mėgėjai Neringoje laukiami, tačiau atvykstančių prašoma nepalikti šiukšlių, kurios, ištirpus ledui, nugrimzta ir teršia marias.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI
Ingrida Šimonytė
2021.10.19 10:29

Šimonytė: susirūpinimą kelia Vėlinės

atnaujinta 10.32