Lietuvoje

2020.10.06 13:02

COVID-19 nustatytas ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje: vadovo teigimu, kol kas padėtis valdoma, kaip bus rytoj – neaišku

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.10.06 13:02

Klaipėdos universitetinei ligoninei ir vėl pagrasino COVID-19. Vidaus ligų skyriuje gydomam pacientui iš židiniu tapusių Raseinių patvirtinus virusą teko dezinfekuoti visą skyrių, į izoliaciją pasitraukė viena slaugytoja. Tvirtinama, kad situacija – valdoma.

Praėjusios savaitės pabaigoje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje būta sujudimo – vienam Vidaus ligų skyriaus pacientų buvo nustatytas COVID-19 virusas.

„Žmogus buvo paguldytas iš Raseinių. Kadangi mes tiriame visus, jis buvo paguldytas ir kartu paimtas tyrimas“, – aiškino Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Ligoninės vadovas teigė, kad pacientas serga gana sunkia gretutine liga, tad į uostamiestį buvo atvykęs gydymui, o jokių COVID-19 viruso simptomų nejuto. Šiuo metu žmogaus būklė nėra sunki.

„Jis kontaktavo tik su viena slaugytoja, kurią izoliavome, o daugiau tiesioginių, artimų ir ilgesnių kontaktų jis neturėjo“, – dėstė V. Janušonis.

Pašnekovas spėjo, jog galbūt tolimųjų reisų vairuotoju dirbantis pacientas užsikrėsti galėjo svetur, o galbūt – virusu liepsnojančiuose Raseiniuose.

„Šiai dienai situacija yra valdoma. Esame pasiruošę, bet niekas nežino, kas bus rytoj“, – apibendrino medikas.

V. Janušonis pastebėjo, kad vertinant bendrai, Klaipėdos regione situacija yra kiek ramesnė nei visoje Lietuvoje.

„Tačiau pavieniai atvejai yra išbarstyti. Jie yra skirtingose vietose ir įvairūs – tai įvežtinis, tai vietinis, tai nežinoma, iš kur atsirado. Jie yra klastingi, nes kai yra židinys, būna aišku, iš kur virusas, o kai iš daug vietų – nežinai, kada atsiras židinys“, – pastebėjo vyriausiasis gydytojas.

Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi 9 COVID-19 virusu sergantys žmonės. Viena vyresnio amžiaus pacientė yra gydoma reanimacijoje. Jos būklė, anot V. Janušonio, yra sunki, tačiau ne kritinė.

Nors šiuo metu virusas kasdien nustatomas daugybei žmonių, tačiau, anot Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo, gyventojai infekciją vertina ramiau nei pavasarį.

„Ne virusas keičiasi, o žmonės keičiasi ir žmonių požiūris keičiasi. Anksčiau kai susirgdavo – tuojau vykdavo į ligoninę, nes visi labai bijojo mirti. Todėl visi, kas sirgdavo, atsidurdavo ligoninėje. Šiuo metu, jeigu jaučiasi normaliai arba yra besimptomiai, izoliuojasi patys ir į ligoninę nelabai nori“, – pastebėjo V. Janušonis.

Mediko manymu, šiuo metu žmonės elgiasi per laisvai.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13