Lietuvoje

2016.01.10 11:26

Kėdainių tragedija paskatino pokyčius Alytaus ir Lazdijų rajonuose

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.01.10 11:26

Po Kėdainių tragedijos, kur tėvas, įtariama, nužudė du savo mažus vaikus, Alytaus ir Lazdijų rajono savivaldybės steigia mobilias specialistų grupes, dirbsiančias visą parą ir savaitgaliais. Taip pat artimiausiu metu bus skelbiami visą parą veiksiantys pagalbos telefono numeriai.

Darbui su socialinės rizikos šeimomis Alytaus rajone planuojama kurti pagrindinę mobilią grupę ir padalinius seniūnijose. Jos turėtų reaguoti į smurtą šeimose, girtuokliavimą ir vaikų nepriežiūrą. Pagrindinė mobili grupė dirbtų visą parą, savaitgaliais ir per šventes. Mobili grupė turėtų visą parą veikiantį telefoną.

Seniūnijų grupėse dirbtų socialiniai darbuotojai, seniūnai, mokyklų vadovai ir kiti darbuotojai. Policija taip pat žada dažniau lankyti socialinės rizikos šeimas. policijos duomenimis, Alytaus rajone gyvena 40  nuolat smurtaujančių ir alkoholį vartojančių asmenų. Sustiprinta patikra bus ir socialinių išmokų dieną.

Lazdynų rajono savivaldybė paskelbs visą parą veikiantį pagalbos telefono numerį. Lazdijų seniūnijos gyventojai pagalbos telefonu raginami pranešti apie smurtą, grėsmes vaikų sveikatai, gyvybei ir saugumui.

Tikimasi, kad apie įvairius atvejus praneš kaimynai, artimieji ar tiesiog pažįstami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.