Lietuvoje

2013.02.24 10:02

Už važinėjimą ant ledo gali netekti vairuotojo pažymėjimo

Giedrius Vitkauskas, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.02.24 10:02

Policija įspėja, kad vairuotojai, ieškantys ekstremalių pojūčių ant užšalusių vandens telkinių, gali netekti vairuotojo pažymėjimo. Įlūžus automobiliui savininkui teks susimokėti už jo ištraukimą, o draudikai nepadengs remonto išlaidų.

Policija įspėja, kad vairuotojai, ieškantys ekstremalių pojūčių ant užšalusių vandens telkinių, gali netekti vairuotojo pažymėjimo. Įlūžus automobiliui savininkui teks susimokėti už jo ištraukimą, o draudikai nepadengs remonto išlaidų.

Už važinėjimą ant užšalusio vandens telkinio numatyta bauda iki penkių šimtų litų. Tačiau policijos pareigūnai perspėja – dažnai tokios pramogos prilyginamos pavojingam ar chuliganiškam vairavimui. O už tokius pažeidimus skiriamos ne tik tūkstantinės baudos, bet ir atimama teisė vairuoti iki dvejų metų.

„Dažnai gauname skundų iš gyventojų apie jaunuolius važinėjančius ant ežero užšalusio, policija reaguoja į tokius iškvietimus. Taip pat orgnanizuoja reidus tose vietose, kur renkasi ekstremalai“, – teigia Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Žadama, kad nebus taikstomasi ir su norinčiais išbandyti ledo storį ant potvynio užlietų pievų pamaryje.

„Teisės aktuose numatyta, kad važinėti ant ledo draudžiama, važinėti užšalusiom pievom kaip ir ne, bet pareigūnai kiekvieną atvejį vertina individualiai ir gali būti pritaikomos kitos nuobaudos, todėl patariame tokių dalykų nedaryti“, – sako R. Matonis.

Draudikai perspėja, kad įlūžęs automobilis tampa savininko galvos skausmu. Jei jį pavyks ištraukti, remonto išlaidų draudimas nedengs.

„Prieš kelerius metus draudimas gavo pranešimą, kad brangus visureigis įlūžo ir nugrimzdo į kelių metrų gylį ežere. Tai atsitiko, kai jis ruošėsi žvejybai, o žala galėjo siekti 100 tūkst. litų. Kasko draudimas tokiems atvejams negalioja, nes draudimas suteikiamas tik atvejams, grindžiamiems atsitiktinumu, netikėtumo faktorius svarbus. Tačiau numatyti, kad kils nelaimė, kai važinėjama ant ledo, yra didelė, ir pagal Kasko draudimo sąlygas numatyta, kad kai priemonės eksplotuojamas ne keliu, tai tokie įvykiai traktuojami kaip nedraužiamieji“, – aiškina draudimo bendrovės atstovas Darius Butvilavičius.

Norintieji išbandyti automobilio galimybes ant ledo turėtų žinoti, kad įlūžus nemažai kainuos automobilį ištraukti. Susimokėti tektų ir už padaryta žalą gamtai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt