Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.09 17:20

Lenkijoje vėl protestuojama prieš dešiniųjų vyriausybę

BNS 2016.01.09 17:20

Naujosios dešiniųjų vyriausybės Lenkijoje oponentai šeštadienį Varšuvoje ir kituose miestuose surengė protesto akcijas prieš politiką, kuri, anot jų, kelia grėsmę demokratijai ir žiniasklaidos laisvei.

Protestus gatvėse surengė nauja grupė, pasivadinusi Komitetu už demokratijos gynybą (Komitet Obrony Demokracji), kuris praėjusį mėnesį į demonstraciją prieš partiją „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) sukvietė dešimtis tūkstančių žmonių.

Šį kartą tūkstantinėje minioje sostinėje plevėsavo pusiau raudona pusiau balta Lenkijos bei mėlyna ES vėliavos, panaši atmosfera tvyrojo ir Vroclave, Krokuvoje, Katovicuose ir Lodzėje.

Lenkijoje į valdžią atėję euroskeptiški konservatoriai suteikė vyriausybei galią tiesiogiai skirti visuomeninių transliuotojų vadovus, taip pat ėmėsi prieštaringai vertinamų reformų konstituciniame teisme.

Protestuotojai tvirtina, kad vyriausybė Konstitucinio teismo ir visuomeninės televizijos bei radijo kontrolę perdavė valdančiajai partijai PiS ir tokiu būdu kelia grėsmę žiniasklaidos laisvei ir demokratijai.

Naujasis įstatymas įsigaliojo penktadienį. Pagal naują įstatymą visuomeninio radijo ir televizijos vadovus skirs ir atleis iždo ministras. Iki šiol toms pareigoms užimti būdavo skelbiamas Nacionalinės radijo ir televizijos tarybos (KRRiT) konkursas.

Valstybinei televizijai vadovauti iždo ministras nedelsdamas iš karto paskyrė dešiniųjų politiką ir žurnalistą Jaceką Kurskį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi