Lietuvoje

2013.02.23 20:46

A. Butkevičius: susitikimai su „Rosatom“ gali vykti tik viešai

Liepa Želnienė, 15min.lt2013.02.23 20:46

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius kritikuoja „darbietį“ Seimo pirmininką Vydą Gedvilą, kad šis su „Rosatom“ atstovais susitiko apie tai viešai nepranešęs. Pasak A. Butkevičiaus tokie susitikimai gali vykti, tačiau tik viešai.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius kritikuoja „darbietį“ Seimo pirmininką Vydą Gedvilą, kad šis su „Rosatom“ atstovais susitiko apie tai viešai nepranešęs. Pasak A. Butkevičiaus tokie susitikimai gali vykti, tačiau tik viešai.

„Mano jokio slapto susitikimo su „Rosatom“ nevyko. Slaptų susitikimų jokių nereikia. Visiškai nesupratu, dėl ko jie yra reikalingi. „Rosatom“ gal ir nori susitikti, bet tai reikia išviešinti ir pokalbiai gali vykti. Vyriausybės strategija yra aiški ir dėl to baimintis, manau, niekam nereikia“, – šeštadienį 15min.lt sakė A. Butkevičius.

Jis pripažino žinojęs, kad „Rosatom“ siekia susitikimų su aukščiausiais valstybės vadovais – premjeru ir Seimo pirmininku – prašydamas dėl to tarpininkauti Seimo narius.

„Manau, kad buvo kreiptasi į ne vieną Seimo narį dėl išreikšto „Rosatom“ kai kurių vadovų noro organizuoti susitikimą. Puikiai žinau ir turėjau tokią informaciją“, – teigė jis.

Tuo metu V. Gedvilas pats turėjo atsirinkti su kuo ir kokia forma susitikinėti, įsitikinęs premjeras.

„Tarpininkaujančių Seimo narių yra įvairiais klausimais, bet kiekvienas vadovas turi pasirinkti apie ką kalbėti, o apie ką – ne, su kuo susitikti, o su kuo – ne“, – paaiškino A. Butkevičius.

Premjeras mano, kad būtų buvę geriau, jei V. Gedvilas nusprendęs susitikti su „Rosatom“ atstovu būtų apie tai pranešęs iš anksto, o po susitikimo viešai papasakojęs, kas kalbėta.

Primenama, kad šeštadienį Seimo pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas pripažino susitikęs su „Rosatom“ atstovu Aleksandru Merten ir kalbėjęs apie atominę energetiką. Aiškindamasis, kodėl apie tokį savo susitikimą viešai nepranešė iš anksto, V. Gedvilas aiškino susitikimo buvus labai neformalaus ir trumpo.

Tai ne pirmas kartas, kai premjerui tenka aiškintis dėl valdančiosios daugumos atstovų slaptų pasimatymų su Rusijos verslininkais. Sausio pabaigoje prieš pat premjero A. Butkevičiaus vizitą į Briuselį energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius Vilniuje buvo slapta susitikęs su  „Gazprom“ viceprezidentu Aleksandru Medvedevu.

Premjeras tuomet gynėsi, kad apie susitikimą norėta pranešti, tačiau jame nepriėmus jokių sprendimų, nuspręsta to nedaryti.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05