Lietuvoje

2016.01.09 17:05

Saugodamiesi nuo pareigūnų brakonieriai nestokoja kūrybingumo

LRT TELEVIZIJOS laida „Misija: Vilnija“, LRT.lt2016.01.09 17:05

Žiema – snaudulio metas. Bet brakonieriai tikrai nemiega. Vilniaus apskrityje, kur gyvena ketvirtadalis Lietuvos gyventojų, o miškai ir ežerai rajonuose užima daugiau nei pusę jų teritorijos, brakonieriai yra kasdienis pareigūnų galvos skausmas.

Norėdami išvengti susidūrimo su pareigūnais, brakonieriai kartais būna išties kūrybingi. Sigitas Mikėnas, Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas, laidos „Misija: Vilnija“ žurnalistams parodė įrankių kolekciją, konfiskuotą iš pažeidėjų.

Joje galima rasti įvairiausių „ginklų“ – nuo pultais valdomų poledinių raketų, skirtų tinklams pritaisyti, iki įmantriai apdirbtų metalinių padangų pjaustytuvų, per kuriuos pervažiavusio pareigūno automobilio padangos dažniausiai būna išmetamos lauk. Ir tai tik maža dalis to, kaip yra vykdomi pažeidimai ir kokių priemonių imamasi, bandant apsisaugoti nuo pareigūnų.

„Pastato budinčius asmenis. Arba, jei pastato tinklus arba kilpas miške, tai ant visų priėjimo takelių ištempia nematomus siūlus ir po dienos kitos ateina pasižiūrėti, ar kas stebi tą jų vietą. Jei siūlas nutrauktas, jie būna atsargūs“, – pasakoja S. Mikėnas.

Plačiau apie brakonierių gudrybes ir aplinkosaugininkų kovą su jais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Misija: Vilnija“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.