Lietuvoje

2020.10.05 08:43

Monkevičius: visuotinio nuotolinio ugdymo turime išvengti

koronavirusas užfiksuotas 91 mokiniui ir 31 mokytojui, atnaujinta 09.26
Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt, Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.10.05 08:43

Daugėjant susirgimų koronavirusu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nekeičia planų dėl visuotinio nuotolinio ugdymo, prioritetu išlieka tiesioginės pamokos mokyklose.

Pirmadienį LRT RADIJUJE ministras Algirdas Monkevičius teigė, jog 82 proc. mokyklų šalyje šiuo metu dirba įprastu būdu, 17 proc. mokyklų dirba mišriu būdu, jose derinamos nuotolinės ir tiesioginės pamokos, likusi maža dalis mokyklų kol kas visiškai dirba nuotoliniu režimu. Pasak A. Monkevičiaus, planai išsaugoti įprastą darbą ugdymo įstaigose nesikeičia.

„Visuotinio karantino mums, visuomenei, aš manau, pavyks išvengti. Tai yra ir sąmoningumo, kultūros klausimas. Aš manau, kad mūsų valstybė ir visuomenė pajėgios išvengti visuotinio karantino, tai tikrai būtų didelė žala. Pirmiausia, manau, žala vaikams, bet ir visiems kitiems. Turime susitelkę išvengti šito, o kur yra židiniai – susitvarkyti protingai“, – sakė A. Monkevičius.

Pasak ministro, skaitmeninis ugdymo turinys šiuo metu taip pat yra tobulinamas.

ŠMSM vadovas taip pat sakė girdintis kritiką ir dėl 100 eurų išmokų pedagogų poilsiui, kurias Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas, komentuodamas žiniasklaidai, siejo su artėjančiais Seimo rinkimais.

„Visada galima bet kokį žingsnį vertinti įvairiai ir politikoje taip yra – ką bepadarysi, visada bus visokių požiūrių“, – sakė ministras A. Monkevičius.

Šias išmokas gauti turėtų 62,9 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų pedagogų. Jos turėtų pasiekti juos gruodį.

„Šiuo metu tuo naudojasi medikai. Mes ruošiame duomenų bazę, kad galėtų skaidriai ir aiškiai pasinaudoti mokytojai ir manome, kad jau nuo gruodžio mėnesio pilnai galės naudotis šia paslauga, o turizmo sektorius bus pilnai pajėgus tenkinti poreikį 63 tūkst. pedagogų“, – LRT RADIJUJE kalbėjo A. Monkevičius.

Koronavirusas užfiksuotas 91 mokiniui ir 31 mokytojui

A. Monkevičius teigia, kad kol kas COVID-19 infekcija yra užfiksuota maždaug 10 procentų visų Lietuvos mokyklų. Ministro turimais duomenims, šiuo metu bendrojo ugdymo sistemoje koronavirusas užfiksuotas 91 mokiniui ir 31 mokytojui. Visgi A. Monkevičius džiaugiasi, kad 82 proc. mokyklų ir toliau dirba įprastai ir tik 1 proc. taiko nuotolinį mokymą.

„COVID-19 palietė apie 10 proc. visų mokyklų. Jeigu bendro ugdymo sistemoje žiūrėtume, vaikų, kurie yra izoliacijoje, yra 1,5 tūkst. Bet tai šiaip nėra daug, tai yra tik 0,4 proc. nuo visų mokinių“, – LRT radijui teigė A. Monkevičius, akcentuodamas, kad saviizoliacijoje esančių mokytojų šiuo metu yra apie 110.

„Šį rytą gavau duomenis, kad bendrojo ugdymo sistemoje yra susirgęs 91 mokinys ir 31 mokytojas“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat akcentuoja, kad kol kas mokyklų, kuriose būtų užfiksuotas vidinis koronavirusinės infekcijos plitimas, yra nedaug,

„Užsikrėtimų iš vidaus nėra daug, tai yra keli tokie atvejai Lietuvoje. Ir noriu pasakyti, kad visi tie atvejai yra židiniuose. Ypač tos apimtys dabar auga Raseiniuose, Šiauliuose, Radviliškyje“, – sakė jis.

A. Monkevičius akcentuoja, kad didžioji dalis mokyklų ir toliau dirba įprastu būdu ir tik dalis taiko mišrųjį mokymo metodą.

„82 proc. mokyklų dirba įprastu būdu, 17 proc. – mišriu būdu ir nepilnai procentas yra mokyklų, kurios laikinai pereina į tam tikrą karantiną ir laikinai dirba vien tik nuotoliniu būdu. Tai tas skaičius nėra didelis, stengiamasi, kad pradinukai, ikimokyklinukai nebūtų našta tėvams, kad jos tikrai galėtų veikti net tada, kai rizika yra gana didelė ir tikrai gana šauniai tvarkosi mokyklos“, – patikino jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Alytaus ligoninės COVID-19 skyrius
COVID-19 TRUMPAI