Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.08 11:11

G. Landsbergis pasigedo prezidentės vertinimo dėl valdančiųjų partijų, kurios gali būti teisiamos

BNS 2016.01.08 11:11

Opozicinės konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad socialdemokratai turėtų atsiriboti nuo valdančiosios koalicijos partnerių, kurie turi problemų su teisėsauga, ir tam socdemus galėtų paraginti prezidentė.

„Žinių radijui“ penktadienį G.Landsbergis teigė metinėje prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos konferencijoje pasigedęs valdančiosios koalicijos partijų įvertinimo.

„Ko galbūt pasigedome – tai įvertinimo kartais galbūt net kriminaline galimos pavadinti koalicijos, kurioje iš trijų partijų dvi yra teisiamos arba gali būtų teisiamos baudžiamosiose bylose. Tai išties yra iš dalies – pusiau juokais galima pasakyti – kriminalinė koalicija, kurios įvertinimo mes pasigedome“, – teigė G. Landsbergis.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos socialdemokratų partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Darbo partija. Pastarosios atžvilgiu bylą dėl neskaidrios buhalterijos pirmos instancijos teismas yra nutraukęs – nuteisęs tik fizinius asmenis, nors prokuroras antros instancijos teisme siekia grąžinti partiją į teisiamųjų suolą. Tuo metu partijai „Tvarka ir teisingumas“ gruodį pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo.

„Aš įsivaizduoju, kad būtų galima pakviesti vyriausybę ar koalicijos formuotojus socialdemokratus politiškai įvertinti, ką reiškia būti koalicijoje su dviem partijom, kurios yra teismuose ne dėl smulkių pažeidimų – dėl prekybos įtaka ir kitų panašių klausimų (...). Vienas kraštutinumas galbūt yra iš tikrųjų būti principingiems ir pasakyti, kad artėjant rinkimams vis dėlto nenorėtume, kad būtume siejami su partijomis, kurios, deja, nesilaiko vakarietiškų standartų“, – dėstė G. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi