Lietuvoje

2016.01.08 11:04

Prezidentūra iš pranešimo spaudai išbraukė siūlymą steigti vaiko teisių inspekciją

BNS 2016.01.08 11:04

Prezidentūra savo interneto svetainėje pakeitė pirmadienio pranešimą spaudai ir iš jo išbraukė siūlymą steigti vaiko teisių apsaugos inspekciją.

Pranešime spaudai nebeliko raginimo vyriausybei „svarstyti vaiko teisių apsaugos inspekcijos steigimą“. Naujoje versijoje teigiama, kad vyriausybė turi „galvoti apie vaiko teisių apsaugą koordinuojančią ir inspektuojančią instituciją“.

Tai padaryta po to, kai metinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį prezidentė atsiribojo nuo raginimų kurti naują vaiko teisių apsaugos inspekciją.

„Niekada nesu pasakiusi: institucijos papildomos kaip tokios. Visi girdi, ką nori girdėti“, – spaudos konferencijoje sakė šalies vadovė.

„Aš pasakiau – naujos funkcijos, inspekcinės. Šitą funkciją gali perimti bet kuri institucija, kuri jau dabar yra sukurta“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Svarstymų vaiko teisių apsaugos klausimais imtasi, kai praėjusį savaitgalį vyras Kėdainių rajone, įtariama, nužudė su savo vaikus įmetęs juos į šulinį.

Pirmadienį prezidentūroje surengusi pasitarimą su politikais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais D. Grybauskaitė pasiūlė steigti Vaiko teisių apsaugos inspekciją.

„Manyčiau, kad galėtų būti įsteigta institucija, kaip, pavyzdžiui, vaikų teisių apsaugos inspekcija, kuri galėtų ir padėti savivaldai, ir teikti metodologinę pagalbą, bet taip pat ir kontroliuoti, nes dabar matome visišką atsakomybės stoką, nežinojimą tiksliai, kas ir kokiais kriterijais remiantis gali priimti sprendimą, pavyzdžiui, paimti vaikus iš labai agresyvios aplinkos šeimose“, – žurnalistams sakė šalies vadovė.

Tuomet žurnalistams perklausius, kas tai per institucija, prezidentė atsakė: „Tai iš tikrųjų mes kalbėsimės su vyriausybe, kalbėsimės su Seimu. Reikia rasti bendrą optimalų variantą, kad nebūtų papildomos biurokratinės institucijos, kuri tiktai sukurtų pozicijas, postus, o sistema iš tiesų neveiktų. Iš tiesų, kaip ir minėjau, įstatymų daug, instrumentų daug, o jų sąveikos nėra. Išbarstome resursus, kurie ir taip nėra per dideli, o iš tiesų tos atsakomybės, to supratimo, kad tai yra visų mūsų atsakomybė, visų: ir mano, ir Seimo ir visų politikų, ir bendruomenių, ir savivaldos, taip tai yra mūsų visų atsakomybė, kad mūsų žmonės turėtų ne tiktai duonos kąsnį, bet kad jie jaustųsi saugūs ir kad jie jaustųsi gerai mūsų šalyje“.