Lietuvoje

2020.10.03 22:31

Poilsio kuponų dalybos: išnaudoję paramą, centrai nebegali priimti medikų, pedagogams vietų gali būti dar mažiau

Reda Gilytė, Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.03 22:31

Medikai, nesuspėję iškart užsiregistruoti į norimą SPA ar reabilitacijos centrą, su valstybės skirtu 200 eurų kuponu poilsiui gali ir nebepatekti. Kai kurios įstaigos jau išnaudojo valstybės trejiems metams skiriamos paramos limitą. Vyriausybė jau rengia tvarką pagal kurią 100 eurų poilsiui bus skirta pedagogams. Nerimaujama, kad jiems poilsio vietų gali likti dar mažiau nei medikams.

Atsipalaiduodami medikai, kovoję su koronavirusu, bent kuriam laikui taip gali pamiršti darbą. Iki lapkričio 30-osios jie gali išnaudoti dviejų šimtų eurų kuponus. Birštono SPA vadovas Rimantas Šimkevičius teigia, kad tik atsiradus kuponams medikai iškart pradėjo rezervuoti vietas, per tris savaites išnaudotas visas viešbučiui skirtas valstybės paramos limitas – 200 tūkstančių eurų trejiems metams.

Panorama. Medikai sako, kad po užsikrėtimo COVID-19 Trumpas jaučiasi puikiai (su vertimu į gestų k.)

„Šiai minutei tiesiogiai klientų medikų priimti nebegalime, priimame tik per mūsų partnerius, kelionių agentūras. Mes matome pagal skambučių srautą, pagal rezervacijas galėtume priimti tris kartus daugiau medikų, kita medalio pusė, kad medikai negali rinktis, kur nori atostogauti“, – nurodo R. Šimkevičius.

Nacionalinio turizmo verslo asociacijos vadovė Žydrė Gavelienė teigia, kad daugiau medikų su kuponais priimti nebegali didžiausi reabilitacijos centrai ir SPA.

„Velnias slypi detalėse, jo įgyvendinimo procesas tikrai nėra tinkamas. Jau praėjo praktiškai mėnuo, kai projektas prasidėjęs, liko du mėnesiai, viso projekto sumai numatyta 10 milijonų. Kol kas medikų pasinaudojusių šia paslauga tiktai už milijoną“, – aiškina turizmo verslo asociacijos prezidentė.

Eilėje po medikų, pailsėti su valstybės skirtu šimto eurų kuponu toliau laukia pedagogai. Jiems skiriama per 6 milijonus eurų. Profesinės sąjungos tikisi, kad pedagogams pavyks pailsėti, kur jie pageidaus ir nepasikartos istorijos su medikais.

„Šioje vietoje yra tik vienas klausimas – svarbiausia, kad būtų laikomasi pažadų, tai yra tie 6 mln., yra Vyriausybės pritarimas. Galbūt bus galimybė pasinaudoti perkelti šiais kuponais į kitus metus. Tai galbūt pavasarį, vasarą, mums tiktai yra geriau“, – tikina Švietimo ir mokslo profsąjungos vadovas Egidijus Milešinas.

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministrės, yra vos kelios sanatorijos, kuriose medikai nebeturi galimybės pailsėti. Iš viso vietų poilsiui yra apie aštuonis šimtus. Tačiau ekonomikos ir inovacijų viceministrės Vitalijos Jankauskaitės-Milčiuvienės teigimu, kad neiškiltų nesklandumų pedagogams, ministerija planuoja kreiptis į Europos komisiją.

„Bandysime derint kitą tvarką. Kita tvarka, jeigu iki kol galioja EK komunikatas, kur iki naujų metų jis yra galiojantis. 800 tūkst. eurų gali būti valstybės paramos limitas, kuris yra leidžiamas maksimaliai, kiek įmonė gali gauti iš valstybės paramos“, – sako ji.

Viceministrė sako, kad vardinių kuponų pedagogams ruošimas gali užtrukti. Savivaldybės dar turi pateikti jų sąrašus. Anksčiausiai poilsį mokytojai, dėstytojai gali planuoti gruodį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt