Lietuvoje

2020.10.03 08:12

Savaitgalį toliau lepins šiluma, vėjas ir lietus ims sklaidyti itin užterštą orą

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.03 08:12

Lietuvoje yra itin padidėjęs oro užterštumas, kurį vėjas atneša iš Rusijos pietryčiuose ir Ukrainoje siaučiančių miškų gaisrų. „Dūmų dalelės pasiekia ir mūsų šalį“, – LRT RADIJUI teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Šeštadienio naktis visoje Lietuvoje buvo šilta – temperatūra atvėso tik iki 9–13 laipsnių šilumos, Kuršių Nerijoje buvo dar laipsniu šilčiau, debesuota.

„Nedaug palijo kai kuriuose rajonuose“, – sako V. Sakalauskas.

Jis prognozuoja, kad šeštadienis bus debesuotas, pragiedrulių bus nedaug, gausesnis lietus iškris pietinėje ir rytinėje šalies pusėse. „Vakaruose, Žemaitijoje, prie jūros, kai kur lietus ir visai nepasirodys“, – teigia V. Sakalauskas.

Šeštadienį pūs pietų ir pietryčių vėjas, kuris stiprės antroje dienos pusėje, vėjo gūsiai gali siekti 15–17 m/s.

„Dūmų daleles turėtų visgi išsklaidyti“, – apibendrina sinoptikas. Jis prognozuoja, kad šeštadienį oras sušils iki 14–17 laipsnių šilumos, Vakarų Lietuvoje ir iki 18–19 laipsnių.

Šilti orai iš Lietuvos dar nesitrauks, sekmadienis bus dar malonesnis, pažymi V. Sakalauskas.

Naktį oras atvės iki 11–16 laipsnių šilumos, sekmadienio dieną temperatūra sieks 18–23 laipsnius šilumos, vietomis gali palynoti. Vėjas bus gūsingas, jo greitis sieks 15–18 m/s.

„Lietus nelabai mus nuskriaus. (...) Pūs gūsingas vėjas, kuris palankesnis toms dalelėms sklaidytis, todėl tikėkimės, kad dūmų kvapo liks vis mažiau“, – LRT RADIJUI teigia V. Sakalauskas.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt