Lietuvoje

2016.01.07 15:25

Premjeras: dėl kandidato į Lietuvos banko vadovus reikės politinio sutarimo

BNS 2016.01.07 15:25

Premjeras Algirdas Butkevičius sako teigiamai vertinantis dabartinį Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską, tačiau pabrėžia, jog baigiantis jo kadencijai, dėl naujo kandidato turės būti ieškoma politinio sutarimo.

„Dabartinis Lietuvos banko vadovas turi ir reikiamą kompetenciją, ir darbo patirties. V. Vasiliauskas daug prisidėjo, peržiūrint Lietuvos finansinę sistemą, stojant į Europos Sąjungą. Bet kokiu atveju dėl kandidatūros į Lietuvos banko vadovus turės būti ieškoma politinio sutarimo“, - sakoma premjero komentare, kurį BNS perdavė jo atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį sakė V. Vasiliausko kandidatūrą teiksianti antrai kadencijai. Ji sakė nematanti priežasčių, kodėl turėtų to nedaryti.

„Vertinu gerai, nes tai profesionalus žmogus, dirbęs praktiškai visą savo karjerą Finansų ministerijoje, taip pat ir viceministru. Matome, kad euro įvedimas taip pat įvyko sklandžiai, praktiškai sklandžiausiai iš visų 19-os valstybių patirties. Taigi, bent jau aš asmeniškai neturiu jokių priežasčių, kodėl negalėčiau arba nenorėčiau teikti jo antrai kadencijai“, - metinėje spaudos konferencijoje sakė D. Grybauskaitė.

V. Vasiliausko kadencija baigiasi šiemet balandį - centriniam bankui jis vadovauja nuo 2011 metų balandžio 16 dienos. Lietuvos banko valdybos pirmininką prezidento teikimu penkeriems metams skiria Seimas. Kadencijų skaičius neribojamas.

V. Vasiliauskas 2009 metų pavasarį du mėnesius dirbo D. Grybauskaitės rinkimų kampanijos vadovu.