Lietuvoje

2020.10.01 22:28

Išmokomis palepinti senjorai abejoja, ar nauji rinkimai duos pokyčių, dalis neis balsuoti dėl viruso baimės

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.01 22:28

Spalio 1-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Prasidėjus pandemijai vyresnieji pripažįsta vengiantys renginių, nebelanko užsiėmimų. Kai kurie net svarsto, ar eiti balsuoti. Šiemet didesnių pensijų ir vienkartinių išmokų sulaukę senjorai abejoja, ar nauji rinkimai duos pokyčių. 

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje senjorų sveikatingumo rytmetyje besimankštinančiųjų gretos išretėjusios. Dėl pandemijos renginių dalyvių skaičius ribojamas, tačiau norinčiųjų dar niekada nebuvo daugiau, nei galima priimti.

„Matome, ypač iš vyresnių žmonių, kad mažiau lankosi bibliotekoje. Į sveikatingumo rytmečius, kurie organizuojami šiai žmonių grupei, ankščiau ateidavo 50 žmonių, o dabar ateina 15. Tai 20 procentų nuo visų anksčiau lankiusių“, – sako Kauno apskrities viešosios bibliotekos atstovė Vaida Gedzevičiūtė.

Minint pagyvenusių žmonių dieną, senjorai sako abejojantys, ar nauji rinkimai duos pokyčių

Į biblioteką atėję senjorai sako dabar daugiau laiko leidžiantys lauke. Į kuriuos užsiėmimus patalpose eiti, gerai apgalvoja. Tačiau spalio 1-ąją minint Pagyvenusių žmonių dieną renginių pasigedo – ne vienas pašnekovas užsimena apie anksčiau rengtus koncertus, o dabar jų nėra.

Išsigandę viruso kai kurie pripažįsta dvejojantys, ar eis balsuoti Seimo rinkimuose.

„Ar eisiu – nežinau net. <...> Dėl saugumo, vis tiek daug žmonių bus susibūrę, ir už ką balsuoti – neaišku“, – teigė LRT TELEVIZIJOS kalbinta senjorė.

Tie, kurie žada balsuoti, sako didelių pokyčių nesitikintys. Nebėra vilčių nei dėl didesnių pensijų, nei dėl kitų lengvatų. Rugpjūtį pensininkai sulaukė vienkartinės 200 eurų išmokos. Maždaug 150 tūkst. senjorų, turinčių daugiau nei 30 metų stažo, pensijos padidėjo vidutiniškai 9 eurais. Dėl indeksacijos jos turėtų didėti ir kitais metais.

Statistikos departamento duomenimis, beveik penktadalis Lietuvos gyventojų yra sulaukę 65 ar daugiau metų. Daugiausia pagyvenusiųjų yra Utenos, Alytaus, Panevėžio apskrityse.

Populiariausi

Išankstinis balsavimas Lukiškių aikštėje

Lietuvoje

2020.10.24 11:35

Rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto pakartotiniame balsavime – gerokai didesnis nei 2016 metais tuomet išankstinis balsavimas vyko tik dvi dienas; atnaujinta 12.09

21