Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.06 16:24

Šalies didmiesčiuose – aukštas oro užterštumo lygis

LRT.lt 2016.01.06 16:24

Gruodžio 6 d. rytą oro užterštumo lygis aukštas ir labai aukštas didžiausiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje – taip pat Kėdainiuose ir Jonavoje. Tarša palyginus su didmiesčiais buvo šiek tiek mažesnė Mažeikiuose ir Naujojoje Akmenėje.

Vilniuje vidutinė pirmųjų 9 valandų kietųjų dalelių koncentracija svyruoja nuo 114 iki 151 mikrogramų kubiniame metre. Paros norma 50 mikrogramų, rašoma pranešime spaudai.

Kaune Dainavoje iki 8 val. ryto vidutinė  kietųjų dalelių koncentracija siekė 107 mikrogramų kubiniame metre, o Noreikiškių oro kokybės tyrimų stotyje pirmųjų 9 valandų vidurkis buvo lygus – 125.

Kėdainiuose ir Panevėžyje vidutinė kietųjų dalelių koncentracija iki 9-os ryto siekė 98 mikrogramų kubiniame metre, Šiauliuose – 60, Klaipėdoje svyravo nuo 53 iki 65. Mažeikiuose ir Naujojoje Akmenėje oro užterštumo lygis šį rytą buvo vidutinis, kietųjų dalelių koncentracija siekė 47–48 mikrogramų kubiniame metre, kas yra žemiau paros normos.

Didelė tikimybė, kad šiandien ir rytoj, t.y. sausio 6–7 d., daugelyje šalies miestų bus viršyta KD10 paros ribinė vertė.

Žymesnius orų pasikeitimus sinoptikai prognozuoja penktadienį, sausio 8 d., kuomet sustiprės vėjas, atlėgs šaltis, numatomas sniegas, todėl tikėtina, kad ir oro kokybė penktadienį bei savaitgalį bus geresnė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi