Lietuvoje

2020.10.01 15:02

Šiaulių regionas tapo karštuoju tašku Vokietijoje: nuvykus į šią šalį – 14 dienų izoliacija ir COVID-19 testas

LRT.lt2020.10.01 15:02

Vokietijos sveikatos ministerija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso (COVID-19) paveiktų vietų sąrašą, atsižvelgdama į padidėjusį susirgimų skaičių šiame regione. Kiti Lietuvos regionai į rizikingų vietų sąrašą nėra įtraukti, tad izoliacija ir kitos viruso valdymo priemonės nebus taikomos, rašoma pranešime.

Remiantis Vokietijoje nustatyta tvarka, žmogus, atvykęs iš Šiaulių regiono, turės registruotis vietos sveikatos institucijoje ir izoliuotis 14 dienų pagal atskirose Vokietijos žemėse nustatytą tvarką.

Norintieji sutrumpinti izoliacijos terminą galės vos atvykę pasidaryti koronaviruso testą, kuris yra nemokamas, jei asmuo atvyksta iš paveikto regiono.

Sulaukus neigiamo testo atsakymo izoliuotis nebereikia. Taip pat atvykę asmenys gali atsivežti ne senesnius nei 48 valandų Europos Sąjungos šalyje jau atlikto testo rezultatus.

Primename, kad Vokietijoje teritorija laikoma paveikta koronaviruso, jei per 7 dienas joje užfiksuota 50 atvejų 100 000 gyventojų.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį Šiaulių apskrityje patvirtinti 2 antriniai COVID-19 atvejai, nustatyti per vakar parą, yra siejami su VšĮ Šiaulių Respublikinės ligoninės protrūkiu. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 53 atvejai.

Su Radviliškio ligoninės protrūkiu siejami 4 per vakar patvirtinti atvejai. Iš viso su šiuo atveju jau siejami 139 koronavirusinės infekcijos atvejai.

2 antriniai atvejai siejami su policijos instruktorių protrūkiu Šiaulių mieste. Su juo jau siejami iš viso 9 atvejai.

1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su Kelmės pieninės protrūkiu. Iš viso siejama 16 atvejų.

1 antrinis atvejis Šiaulių GMP protrūkyje. Užsikrėtė artimasis. Tai jau šeštas atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu.

1 atvejis patvirtintas Radviliškio rajono protrūkyje siuvykloje „Danijus“. Iš viso – 2 atvejai. Įmonės veikla rugsėjo 30 d. sustabdyta.

Tauragės apskrityje patvirtintas 1 atvejis, siejamas su Palangos „Lino“ protrūkiu. Iš viso – 3 atvejai.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10