Lietuvoje

2020.10.01 14:52

LRT tyrimui atskleidus faktų apie brangius SAM pirkimus Veryga aiškinosi Seime: neturėjome savaičių, buvo dienų klausimas

atnaujinta 17.14
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.10.01 14:52

Po ketvirtadienį paskelbto LRT tyrimo grupė Seimo opozicinių partijų atstovų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo piktnaudžiavimo ir sisteminės korupcijos apraiškų Sveikatos apsaugos ministerijoje, tačiau ministras Aurelijus Veryga tikina – tokios paslaugos įsigytos iš tų, iš kurių tuo metu buvo įmanoma įsigyti.

Apie šiuos ministerijos pirkimus per Vyriausybės valandą ministro paklausė viena iš opozicijos lyderių Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Paminėjote keistai sumą už dvi valandas. Tai ne už dvi valandas. Buvo apmokyta labai daug darbuotojų ir mokymas kiekvieno darbuotojo truko dvi valandas. Ir džiaugiuosi, kad labai teisingai paminėjote antrą klausimo dalį, kad po kelių savaičių kažkas papildomai mokė. Noriu tik priminti, kad tuo metu, kai mums reikėjo mokyti tūkstančius gydytojų ir slaugytojų, naudoti gyvybinę įrangą, mes neturėjome kelių savaičių. Tai buvo dienų klausimas“, – Seime vykusios Vyriausybės valandos metu į opozicijos klausimus atsakinėjo A. Veryga.

"Tyrimai" ir ekspertų įžvalgos prieš rinkimus pilasi kaip "grybai po lietaus". Norėčiau atkreipti dėmesį, kad tyrėjai...

Posted by Aurelijus Veryga on 2020 m. spalio 1 d., ketvirtadienis

Ministras politikams priminė, kad pandemijos Lietuvoje pradžioje jis pats asmeniškai turėjo papildomai raginti kai kurias savivaldybes, kurių medikai dar nebuvo užsiregistravę į tokius mokymus.

„Aš asmeniškai nedalyvauju tokiuose pirkimuose, bet tikrai galiu patikinti, kad čia be reikalo ieškoma kažkokių sąsajų ir tuo metu paslaugos buvo įsigytos iš to, iš ko buvo įmanoma įsigyti, o ne iš to, kas teoriškai kada nors, po kelių savaičių, galėjo pasiūlyti“, – Seime kalbėjo ministras.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį LRT tyrime atskleista, kad A. Verygos vadovaujama SAM vos prasidėjus karantinui pavaldžiai įstaigai nurodė skubiai įsigyti nuotolinius mokymus medikams, kaip gydyti COVID-19 pacientus.

Be konkurso 1,2 mln. vertės užsakymą gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojų valdoma įmonė „Krizių tyrimo centras“. Dviejų valandų mokymai vienam medikui kainavo 375 eurus.

Po kelių savaičių iš Vilniaus universiteto įsigytų „gyvų“ mokymų valanda kainavo 8 eurus (16 eurų už dvi valandas).

Premjeras sako, kad jei yra įtarimų, aiškintis turi atsakingos institucijos

LRT tyrimų skyriui paskelbus, kad Sveikatos apsaugos ministerija karantino pradžioje nurodė įsigyti nuotolinius mokymus medikams iš privačios įmonės 24 kartus brangiau, nei mokėjo universitetams, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jei kyla kokių įtarimų, tai turėtų aiškintis atsakingos institucijos.

„Nepriimčiau to už gryną pinigą, o šiaip, jeigu kokių klausimų yra, tai yra viešųjų pirkimų procedūros, bet kokiu atveju per pandemiją visi pirkimai buvo vykdomi pagal tuo metu galiojantį viešųjų pirkimų įstatymą. Tai yra mūsų institucijos, pirmiausia Viešųjų pirkimų tarnyba, jeigu mato, kad pirkimas buvo įvykdytas su pažeidimais, jie turėtų tas išvadas padaryti“, – sako premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, jis nesilaiko pozicijos, kad pateikta publikacija viešojoje erdvėje jau laikoma faktu.

„Nesilaikau tos pozicijos, kad jeigu kažkas parašė, tai yra faktas“, – Seime kalbėjo ministras pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt