Lietuvoje

2020.10.01 21:35

Kauniečius suerzino virš namų nuolat prazvimbiantis sraigtasparnis: ministerija atkerta – ten skraidyti neuždrausta

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2020.10.01 21:35

Kauno Amalių bendruomenės centras ketvirtadienį išplatino vaizdo įrašą, kuriame keliamas klausimas: kodėl virš gyventojų namų stogų vis praskrenda sraigtasparniai, kurie kelia triukšmą. Įraše nesimato, koks yra sraigtasparnis bei kam jis gali priklausyti, tačiau apie situaciją portalui LRT.lt paaiškino ir Lietuvos kariuomenė, ir Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Gerbiami kaimynai, ar jūsų neerzina tas pastoviai burzgiantis malūnsparnis virš mūsų galvų? Labai sunku suprasti ir paaiškinti, kodėl reikia virš miegamųjų rajonų, dažnai ir naktimis, birbinti tą malūnsparnį?“, – klausia vaizdo įrašą išplatinęs Amalių bendruomenės centras.

Ne kariuomenės sraigtasparnis, bet toks gali pakilti

Laimis Bratikas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas, LRT.lt teigė, kad įraše užfiksuotas sraigtasparnis nepriklauso Karinėms oro pajėgoms. Vis dėlto pro Amalius gali praskristi karinis sraigtasparnis: jis gali keliauti į Rokų poligoną, kuriuo naudojasi besitreniruojanti Lietuvos kariuomenė.

„Poligonas Rokuose veikia ilgą laiką. Jame treniruojasi kariai, kurie užsisako sraigtasparnius tam, kad gerintų savo įgūdžius, vykdomas karinis rengimas“, – paaiškino L. Bratikas.

Jis dar pridūrė, kad budi pilotų įgula, kuri, esant reikalui, kyla su sraigtasparniu, jeigu reiktų gelbėti asmenį.

„Čia gali būti įvairios užduotys: išsilaipinimas, evakuacija, sužeistojo išgabenimas. Tie patys sraigtasparniai budi dviejuose paieškos ir gelbėjimo postuose. Kai žmogui kažkas atsitinka, tai šie sraigtasparniai kyla, leidžiasi, gabena transplantacijai reikalingus organus ir t.t. Čia yra reali užduotis“, – pasakojo kariuomenės atstovas.

Jis pakomentavo ir tai, kad įraše matomas sraigtasparnis ilgokai „kabo“ ore: gali būti, kad derino nusileidimo vietą ar laukė signalo.

„Tikrai neskraidome virš gyvenamųjų namų. Kartais praskrendame: begelbėdami žmones skrisime ten, kur bus geriausia. Gerbiame gyventojus, bet tikimės ir jų supratimo“, – sakė L. Bratikas.

Sraigtasparnis galėjo vykdyti traukinių kontrolę

LRT.lt atsiųstame atsakyme VRM taip pat pažymi, kad iš pateikto vaizdo įrašo nėra galimybės nustatyti vietovės ir valandos, kada filmuota, bei tiksliai identifikuoti orlaivio, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) daro prielaidą, kad nufilmuotas yra VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis „Eurocopter“.

Ministerija akreipia dėmesį, kad vietovė ties minėta Amalių bendruomene nėra neskraidymo zona, o VSAT orlaiviai vykdo per Lietuvos teritoriją vykstančių traukinių kontrolę ir palydą nuo Kenos iki Kybartų (ir atgal) pagal Kaliningrado tranzito schemą.

„Pažymėtina, kad Amaliai yra netoli geležinkelio linijos, kuria ir vyksta tokie traukiniai. Tokie skrydžiai, kaip pažymi pasienio pareigūnai, vykdomi jau daugiau nei 15 metų, yra planuojami ir atliekami ne pagal „darbo valandas“, o pagal tranzitinių traukinių vykimo tvarkaraščius“, – dėstė VRM.

Taip pat skaitykite

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10