Lietuvoje

2020.10.01 12:47

Po LRT tyrimo apie 24 kartus brangesnius mokymus medikams – opozicijos kreipimasis į Generalinę prokuratūrą

LRT.lt2020.10.01 12:47

Po ketvirtadienį paskelbto LRT tyrimo, grupė Seimo opozicinių partijų atstovų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo piktnaudžiavimo ir sisteminės korupcijos apraiškų Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM).

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų, Liberalų sąjūdžio frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai prašo prokurorų principingai vertinti situaciją Sveikatos apsaugos ministerijoje.

LRT tyrime atskleista, kad Aurelijaus Verygos vadovaujama SAM vos prasidėjus karantinui pavaldžiai įstaigai nurodė skubiai įsigyti nuotolinius mokymus medikams, kaip gydyti COVID-19 pacientus. Be konkurso 1,2 mln. vertės užsakymą gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojų valdoma įmonė „Krizių tyrimo centras“. Dviejų valandų mokymai vienam medikui kainavo 375 eurus. Po kelių savaičių iš Vilniaus universiteto įsigytų „gyvų“ mokymų valanda kainavo 8 eurus (16 eurų už dvi valandas).

Taip pat skaitykite

„Galimo piktnaudžiavimo faktai SAM, deja, jau tampa kasdienybe. Ministras A. Veryga dėl skandalingos greitųjų testų bylos jau neteko vienos viceministrės, kita viceministrė irgi apklausta kitame ikiteisminiame tyrime. Susidaro įspūdis, kad naudojantis sudėtinga situacija dėl pandemijos šioje ministerijoje tiesiog įjungtas pasipelnymo ir švaistymo mechanizmas, o ministras arba jau visiškai nebekontroliuoja situacijos arba pats yra šios schemos dalis. Tai nebegali tęstis, esame teisinė valstybė ir kalbame apie milžiniškų valstybės lėšų švaistymą. Jeigu visą šį chaotišką pinigų taškymą laimina premjeras, privalo įsikišti prokuratūra“, – sako kreipimosi iniciatorė, TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja ir Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Premjeras: jei kyla įtarimų, tą turi aiškintis institucijos

LRT tyrimų skyriui paskelbus, kad Sveikatos apsaugos ministerija karantino pradžioje nurodė įsigyti nuotolinius mokymus medikams iš privačios įmonės 24 kartus brangiau nei mokėjo universitetams, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jei kyla kokių įtarimų, tai turėtų aiškintis atsakingos institucijos.

„Nepriimčiau tai už gryną pinigą, o šiaip, jeigu kokių klausimų yra, tai yra viešųjų pirkimų procedūros, bet kokiu atveju, per pandemiją visi pirkimai buvo vykdomi pagal tuo metu galiojanti viešųjų pirkimų įstatymą. Tai yra mūsų institucijos, pirmiausia Viešųjų pirkimų tarnyba, jeigu mato, kad pirkimas buvo įvykdytas su pažeidimais, jie turėtų tas išvadas padaryti“, – sako premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, jis nesilaiko pozicijos, kad pateikta publikacija viešojoje erdvėje jau laikoma faktu.

„Nesilaikau tos pozicijos, kad jeigu kažkas parašė, tai yra faktas“, – Seime kalbėjo ministras pirmininkas.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10