Lietuvoje

2016.01.06 15:38

Atsisveikinimas su E. Mildažytės vyru: urną įnešė sūnus

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2016.01.06 15:38

Trečiadienį Vilniuje laidojamas LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjos, žinomos visuomenininkės Editos Mildažytės vyras Gintautas Vyšniauskas. Nuo 9 val. ryto Bernardinų bažnyčioje buvo aukojamos Mišios, laidotuvės vyko popiet.

Į paskutinę kelionę G. Vyšniauską lydėjo itin daug pažįstamų ir draugų, nešinų baltomis rožėmis.

Vykstant Mišioms iš ryto G. Vyšniausko urną į bažnyčią įnešė jo ir E. Mildažytės sūnus, lydimas šeimos narių. Mišias aukoja du kunigai, vienas jų – Ričardas Doveika, prieš keletą metų suteikęs E. Mildažytei ir G. Vyšniauskui Santuokos sakramentą.

Už G. Vyšniauską meldžiamasi Bernardinų – jo parapijos bažnyčioje. R. Doveika Mišių pradžioje pastebėjo, kad R. Vyšniauskas iš gyvenimo išėjo pasakęs mylįs žmones, gyvenimą ir Dievą.

Pasimelsti už velionį į bažnyčią atėjo ir būrys žinomų žmonių – buvęs sostinės meras Artūras Zuokas su žmona Agne, laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė, istorikas Alfredas Bumblauskas, būrys E. Mildažytės kolegų žurnalistų.

G. Vyšniauskas amžinąjį atilsį atgulė Antakalnio kapinių menininkų kalnelyje, per dvi kapavietes nuo aktoriaus Vytauto Šapranausko.

Velionio atsisveikinimo ceremonijai vadovavo kun. R. Doveika. Emocingą paskutinę kalbą savo vyrui skyrė ir jo žmona E. Mildažytė. Ji dėkojo jam už nuostabų gyvenimą kartu, meilę, užaugintus vaikus.

Kovą G. Vyšniauskui būtų sukakę 57-eri.

Su alinančia liga – išplitusiu vidaus organų vėžiu – Gintas kovojo dvejus metus ir iki paskutinių dienų, palaikomas Editos, nenuleido rankų. „Gintas mirė šįryt šeštą ant mano rankų – laimingas ir su šypsena. Su visa šeima atšventęs Kalėdas ir Naujuosius. Noriu padėkoti visiems, kas buvo su mumis sunkiausiu metu – gydytojams, draugams, redaktorėms... Šie dveji metai, nors ir sunkiausi, buvo laimingiausi mano gyvenime...“, – pirmadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai sakė E. Mildažytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.