Lietuvoje

2020.10.01 10:26

Karbauskis emocingai įvertino galimą opozicijos susitarimą po rinkimų: žmonės balsuos už socialdemokratus, o išrinks Šimonytę

Skvernelis apie darbą su konservatoriais: asmeniškai būtų sudėtinga; atnaujinta 10.44
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.10.01 10:26

Opoziciniai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai po Seimo rinkimų galėtų burtis į koaliciją, ketvirtadienio rytą sakė premjeras Saulius Skvernelis, vėliau jam antrino ir partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Aš galiu pakartoti, ką pasakė S. Skvernelis. Mes suprantame, kad socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai dirbs kartu, tas jau vieša paslaptis. O ar užteks mums koaliciją sudaryti su kitais partneriais, sunku dabar pasakyti“, – sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, su kokiomis politinėmis jėgomis „valstiečiai“ sudarytų koaliciją, R. Karbauskis teigė, kad su tomis, kurios patektų į Seimą, išskyrus jau paminėtas tris partijas.

Karbauskis: žmonės bus apgauti, nes balsuodami už socialdemokratus, išrinks Šimonytę

„Kas laimės rinkimus ir pateks į Seimą, be tų trijų partijų. Tų trijų partijų susitarimas mums nekelia abejonių, tai rodo visi faktai, kurie yra. Pats geriausias faktas bus antrasis turas, nes jeigu kas nors abejoja, ką pasakė S. Skvernelis ir R. Karbauskis, antrajame ture paaiškės. Kodėl? Antrajame ture socialdemokratų partija parems konservatorių kandidatus tose apygardose, kuriose jie konkuruos su „valstiečiais“. Kas tai daro, kada nori sudaryti koaliciją su „valstiečiais“?“ – retoriškai klausė R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, tai yra jų partijos susitarimas, „valstiečių“ lyderis stebisi, kad pastarieji neina į debatus, kur jų „valstiečių“ atstovai paklaustų šių klausimų.

„Žmonės bus apgauti, nes, balsuodami už socialdemokratus, išrinks I. Šimonytę. Ar to nori socialdemokratų rinkėjai? Nenori. Bet bus apgauti“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis prieš Seimo posėdį pareiškė, jog gali drąsiai pasakyti – antrajame ture susitikus konservatorių ir socialdemokratų kandidatams, „valstiečiai“ parems pastaruosius, tačiau iš jų lyderio tokios žinios valdantieji šiuo metu nesulaukė.

„Šitoje vietoje galiu pareikšti, kad „valstiečiai“ parems visus socialdemokratų kandidatus antrajame ture, jei jie kovos su konservatoriais. Deja, iš socialdemokratų lyderio jūs to neišgirsite“, – skambiai apie būsimas koalicijas pasisakė R. Karbauskis.

Tiesa, R. Karbauskis neatmeta tokios galimybės, kad po rinkimų dirbtų su socialdemokratais, tačiau jokio kontakto G. Paluckas iki šiol šiuo klausimu nepalaikė.

„Socialdemokratų partija, pagal visą logiką, ji turėtų būti arčiau mūsų pagal politines pažiūras, tai logiška, kad mes remsime jų kandidatus, jeigu tokių bus antrajame ture. Tikriausiai nedaug bus, bet jeigu bus prieš konservatorius, tada mes juos paremsime. Aš neatsimenu tokių rinkimu, kad, likus 10 dienų iki rinkimų, partijos, kurios galvoja apie bendrus darbus po rinkimų, nešnekėtų apie tokius dalykus. Nė vieno pokalbio iš G. Palucko pusės niekada nėra buvę“, – sakė R. Karbauskis.

Partijos lyderis teigė, kad tokie pokalbiai vyko su „socdarbiečiais“, LLRA-KŠS, net su Darbo partija, nors, pasak R. Karbauskio, su lyderiu kalbėta nebuvo, tačiau pokalbiai vyksta su partijos nariais.

Skvernelis apie konservatorius: jų elgesys – gal patylėsiu be komentarų

Bendro darbo su konservatoriais nemato ir premjeras Saulius Skvernelis. Jo teigimu, nors jis nekalba už visą „valstiečių“ partiją, tačiau asmeniškai dirbti su konservatoriais būtų sudėtinga.

„Aš savo nuomonę pasakiau. Neatstovauju partijos ir visų „valstiečių“, tačiau man tai būtų sudėtinga. Bet partija gali nuspręsti ir kitaip, jei matys, kad tai reikalinga“, – apie koaliciją su konservatoriais sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, šių politinių jėgų politinės pozicijos skiriasi iš esmės, o priimant esminius klausimus rasti bendrų taškų būtų praktiškai neįmanoma.

„Tiek esminių valstybės gyvenimo klausimų, tiek jau nekalbant apie elgseną Seimo narių, kurie bent jau šiandien atstovauja šiai partijai Seime. <...> Šiandien kas formuoja tą politiką, man nepriimtina kaip žmogui, nes jų elgesys – patylėsiu gal be komentarų“, – sakė premjeras.

Premjeras taip pat priminė, kaip vyko opozicijos partijų balsavimas pastaraisiais metais Seime, esą tai rodo, kad šios politinės jėgos remiasi ne vertybėmis, o užkulisiniais susitarimais.

„Mes turime tą realybę ir tie klausimai praranda prasmę. Mes turime „sėkmingai“ opozicijoje dirbančią konservatorių frakciją, Liberalų sąjūdžio, socialdemokratų. Jie balsuoja visiškai identiškai. Jūs galite paimti 2,5 metų balsavimo rezultatus, tai ten apie vertybinį balsavimą negalima kalbėti, ten yra susitarimai. <...> Manau, tikėtina, kad tokia koalicija bus formuojama ir po rinkimų“, – kalbėjo premjeras.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10