Lietuvoje

2020.10.01 09:29

Raseinių meras apie koronavirusą: nors prasidėjo besimptome forma, dabar pajaučiau tamsiąją COVID-19 pusę

8 rajono gyventojai – Kauno medikų rankose, nuo rugsėjo 1-osios fiksuotos 2 mirtys rajone
LRT.lt2020.10.01 09:29

Vienu didžiausių koronaviruso židinių tapusių Raseinių meras Andrius Bautronis, pats užsikrėtęs COVID-19 infekcija, pasidalijo žiniomis apie savo sveikatos būklę.

„Šiandien – šeštoji diena, kai sužinojau, kad sergu COVID-19. Nors liga prasidėjo besimptome forma, jau dabar puikiai atpažįstu ir kitą – tamsiąją COVID-19 pusę“, – rašo meras.

Raseinių rajono vadovo teigimu, jis suprato, ką reiškia būti užsikrėtusiam koronavirusu, simptomai yra ne patys maloniausi.

Taip pat skaitykite

„Nejausti maisto skonio ir neužuosti – tai vieni iš dažniausiai girdimų simptomų, jie neaplenkė ir manęs. Ką jau bekalbėti apie nuolatinį karščiavimą ir kosulį, kurie tapo kasdienybe. Tačiau <...> esu dėkingas, kad manęs nekamuoja sunkūs ligos simptomai: kvėpavimo sutrikimai, krūtinės skausmas, negalėjimas kalbėti ir judėti“, – žiniomis apie savo būklę dalijasi meras.

Mero teigimu, iki trečiadienio rajone buvo 9 asmenys, dėl komplikacijų pervežti į Kauno infekcinę ligoninę, o nuo rugsėjo 1-osios rajone patvirtintos dvi mirtys, susijusios su COVID-19 infekcija.

„Kasdien stebiu viešąją erdvę ir nenoriu tikėti tuo, kad žmonės tapo abejingi sveikatai ir mūsų visų gerovei. Juk mes kalbame apie viruso plitimą, kuriam užkirsti kelią galime tik būdami sąmoningi, vieningi ir atsakingi vienas kito atžvilgiu. COVID-19 testavimas – viena pagrindinių ligos prevencijos priemonių. Atsižvelgdami į epidemiologų tyrimus, galime teigti, kad virusas yra plačiai paplitęs tarp gyventojų. Dėl šios priežasties svarbu dar labiau didinti tyrimų apimtis. Kiekvienas gyventojas turi galimybę išsitirti mobiliajame punkte, tačiau ar tikrai tuo pasinaudoja? Dar kartą raginu visus gyventojus registruotis karštąja koronos linija numeriu 1808“, – teigia Raseinių meras.

Taip pat skaitykite

LRT.lt primena, kad NVSC praėjusios savaitės pabaigos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje labiausiai „liepsnoja“ Raseinių rajonas – fiksuoti 329 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

„Tai milžiniški skaičiai“, – apie Raseinių situaciją sakė NVSC specialistė, ji pabrėžė, kad ir Šiaulių regionas po truputį tampa rizikinga teritorija.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10