Lietuvoje

2020.10.01 10:48

Bloga žinia rūkantiesiems – uždraus rūkyti daugiabučių balkonuose, jei tam prieštaraus kaimynai

Domantė Platūkytė, LRT.lt, BNS2020.10.01 10:48

Rūkantiesiems – bloga žinia. Ketvirtadienį Seimas nusprendė, kad nuo 2021 metų bus uždrausta rūkyti šalies daugiabučių namų balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas rūkymui prieštaraus.

Projekte nurodoma, kad jei daugiabučio gyventojai ir neprieštaraus rūkymui balkone, rūkantieji privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Nuo 2014 metų Seimas jau kelis kartus atmetė siūlymus drausti rūkyti balkonuose. Pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimo nebūtų įmanoma įgyvendinti.

Daugiausiai diskusijų Seimo salėje ir sulaukė pasiūlymas drausti rūkyti balkonuose.

Parlamentaras, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Antanas Vinkus Seimo salėje ragino balsuoti už įstatymo projektą, pasisakė už draudimą rūkyti balkonuose ir kalbėjo, kad žmonės negali naudotis savo nuosavybe dėl nuolat iš kaimynų sklindančių kvapų, todėl negali būti toleruojamos vieno gyventojo teisės, kai pažeidžiamos kito.

„Žmogaus teisė į sveikatą turi prioritetą prieš kito teisę rūkyti“, – sakė A. Vinkus.

Anot Andriaus Mazuronio, praktiškai tai bus sudėtingai įgyvendinama arba visai neįgyvendinama, tačiau tvirtino balsuosiantis už įstatymo projektą.

„Jis (draudimas – LRT.lt) bus tik popierinis, praktiškai neįgyvendinamas. (...) Bet vis tiek reikia, kad ši norma būtų išrašyta įstatymuose, kad ji ir jos buvimas teisinėje sistemoje bent preventyviai veiktų“, – svarstė A. Mazuronis.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, žmogaus teisė į sveikatą yra pamatinė teisė, o rūkymo metu išsiskiriančios medžiagos yra pavojingos.

„Tikslas yra ne kurti visuotinio stebėjimo ar skundimo tvarką, atmosferą, bet suteikti teisę ir galimybę žmonėms, kurie nori apsaugoti savo šeimą, savo vaikus“, – teigė A. Veryga.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gintaras Vaičekauskas taip pat abejojo, kas galės kontroliuoti draudimą dėl rūkymo balkonuose, ir sakė, kad tai būtų „dar vienas draudimas laisvoje šalyje“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Tomas Tomilinas sakė, kad projektas „ne skaldo, o jungia Seimą“.

„Žmogaus teisė baigiasi ten, kur laužoma kito žmogaus teisė į sveikatą, į sveiką orą savo nuosavybėje. (...) Pas mus veiks konfliktų sprendimo algoritmas. Į jo rengimą įsitraukė ir savivaldybės, ir policija. (...) Nebus bauda pagrindinė atgrasymo priemonė, ne, bus informavimo ištisa procedūra“, – teigė T. Tomilinas.

Daugiau apribojimų

Ketvirtadienį Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, jas savo parašais parėmė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ir dar 13 Seimo narių.

Pakeitimais uždrausta rūkyti visose švietimo, socialinių paslaugų įstaigose, kuriose teikiamos socialinės priežiūros ar socialinės globos paslaugos vaikams, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose.

Taip pat bus draudžiama rūkyti darbo vietose esančiose uždarose patalpose – tokiais atvejais gali būti įrengtos specialios patalpos, kuriose leidžiama rūkyti.

Nuspręsta drausti rūkyti lauke vykstančių sporto varžybų ar kitų renginių metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis: prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose. Šis draudimas nebus taikomas rūkymui skirtose vietose.

Populiariausi

Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.23 11:08

Rekordinis COVID-19 susirgimų skaičius: infekcija – vėl Ukmergės gydymo įstaigoje, liepsnoja nemažai ligoninių, mokyklų per parą – 442 atvejai, viena mirtis; Vilniaus apskrityje – situacija karščiausia; atnaujinta 11.42

10