Lietuvoje

2020.09.30 15:26

COVID-19 nustatytas Elektrėnų pradinės mokyklos mokiniui, Druskininkų ligoninėje ir savivaldybės administracijoje

Druskininkų meras – saviizoliacijoje
LRT.lt2020.09.30 15:26

Antradienį dieną Elektrėnų savivaldybė pasidalijo pranešimu, kad koronavirusas nustatytas Elektrėnų pradinės mokyklos mokiniui. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas taip pat informavo apie tris COVID-19 atvejus šios savivaldybės administracijoje, dar vienas susirgimas nustatytas Druskininkų ligoninėje gydomai pacientei.

Apie mokinio teigiamą COVID-19 testą informavo tėvai

Kaip skelbia Elektrėnų savivaldybė, apie COVID-19 atvejį Elektrėnų pradinėje mokykloje kol kas nėra informacinėje sistemoje, tačiau apie vaiko ligą ugdymo įstaigą informavo vaiko tėvai, faktą patvirtino ir sveikatos priežiūros įstaigos specialistai.

„Mokykla konsultuojasi su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, laikosi rekomendacijų ir patvirtintų algoritmų (kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos mokiniui patvirtintas COVID-19), dezinfekuotos mokyklos patalpos, dviejų klasių mokiniai saviizoliuojasi, jiems iki spalio 8 d. pamokos vyks nuotoliniu būdu“, – rašoma Elektrėnų savivaldybės pranešime feisbuke.

Kol kas daugiau ligos atvejų mokykloje nenustatyta

Rugsėjo 30 d. duomenimis, Elektrėnų savivaldybėje COVID-19 liga serga 11 asmenų (informacinėje platformoje šiuo metu užregistruota 10).

Druskininkuose COVID-19 atvejai ligoninėje ir savivaldybės administracijoje

Kaip praneša Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, – dar trims savivaldybės administracijos specialistams patvirtintas koronavirusas.

Dėl turėtų kontaktų su sergančiais asmenimis, šiuo metu saviizoliacijoje yra Druskininkų savivaldybės darbuotojai, o tarp jų – ir meras.

„Ir aš, ir kiti savivaldybės vadovai praėjusią savaitę taip pat bendravome su sergančiais darbuotojais, todėl šiuo metu saviizoliuojamės, dirbame iš namų, mums bus atlikti koronaviruso testai“, – teigia meras.

Sergantys darbuotojai saviizoliacijoje.

„Šiuo metu intensyviai aiškinamės, kokius išorinius kontaktus turėjo sergantys asmenys. Pagal tai matysime, kaip plėsis tyrimų ratas – atliksime tiek tyrimų, kiek reikės, kad suvaldytume ligos plitimą“, – tikino R. Malinauskas.

Taip pat dar vienas ligos atvejis nustatytas Druskininkų ligoninės pacientei, į kurortą atvažiavusiai iš Vilniaus.

„Kol kas žinau tik tiek, kad garbingo amžiaus moteris sekmadienį į ligoninę buvo paguldyta dėl širdies problemų. Jai, kaip ir visiems pacientams, bendra tvarka buvo atliktas COVID-19 testas, kurio rezultatai mus pasiekė šiandien“, – teigia meras.

Turimomis mero žiniomis, moteris į kurortą iš Vilniaus atvažiuodavo prekiauti Druskininkų turgavietėje.

Druskininkų ligoninė dabar taip pat aiškinasi, kas iš personalo turėjo kontaktus su sergančia moterimi. COVID-19 serganti moteris bus pervežta į Vilnių, į infekcinę ligoninę.

LRT.lt primena, kad trečiadienį patvirtinta 115 naujų COVID-19 atvejų.

Populiariausi