Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.06 07:03

Specialistas patarė, kaip taisyklingai žiūrėti televizorių

Populiariausias lietuvių užsiėmimas namuose – žiūrėti televizorių. Tačiau piktnaudžiavimas televizoriumi gali daryti įtaką daugybei susirgimų. Kaip televizoriaus žiūrėjimą paversti kokybišku ir sveikatą stiprinančiu užsiėmimu, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pataria gyd. Alvydas Unikauskas.

„Mokslininkai įrodė, kad sėdėjimas priešais televizorių gali sąlygoti diabeto, širdies susirgimų vystymąsi, lėtinti medžiagų apykaitą ir skatinti antsvorio augimą“, – teigia gydytojas.

Anot A. Unikausko, dėmesį reikėtų atkreipti į tris pagrindinius dalykus: sėdėjimo pozą, užkandžiavimą žiūrint televizorių ir atstumą iki televizoriaus ekrano. O sąnarius ir raumenis stiprinti padės pratimai ant kamuolio.

 „Sėdint ant kėdės, sofos, ar fotelio, nei sąnariai, nei raumenys nejuda, ima stingti. Atsikėlus juosmeninėje dalyje jaučiamas sąstingis. O sėdint ar darant pratimus ant kamuolio, sąnariai ir raumenys juda, yra treniruojami“, – aiškina laidoje svečiavęsis reabilitacijos specialistas Mindaugas Šetkus.

Specialisto teigimu, iš pradžių ant kamuolio reikėtų praleisti ne daugiau nei pusvalandį. O po savaitės, kai sąnariai ir raumenys pripranta prie krūvio, galima sėdėti žymiai ilgiau.

Patarimai, ką reikėtų valgyti žiūrint televizorių ir kaip nustatyti tinkamą atstumą iki ekrano – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16