Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.05 17:34

Šaltis jau pareikalavo aukų

Rasti sušalę du žmonės Trakų ir Rokiškio rajonuose. Vis daugiau gyvybių nusineša ir gaisrai. Šiemet liepsnose jau žuvo keturi žmonės, pernai tokiu metu buvo tik vienas žuvusysis. 

Padaugėjo ir gaisrų – per penkias šių metų dienas jų jau kilo daugiau nei 200. Dažniausiai gaisrai įsiplieskia dėl neatsargaus elgesio ir netvarkingų krosnių ar dūmtraukių. 

Ypač krosnių priežiūra reikia susirūpinti lauke spaudžiant dideliam šalčiui. Specialistai sako, kad ją reikia kurti 2–3 kartus per dieną ir kūrenti ne ilgiau kaip pusantros valandos. 

Jokiu būdu negalima palikti ir atvirų besikūrenančios krosnies pakuros durelių, šalia jų ant grindų būtina prikalti skardą arba įrengti kitą nedegų pagrindą. Be to, niekada nereikėtų išeinant iš namų palikti  besikūrenančios krosnies. Taip pat rekomenduojama namuose įsirengti autonominius dūmų jutiklius, kurie įspės apie kilusį gaisrą.

„Yra žmonių, kurie giriasi: „Gerai pakūriau, tai dvi dienas buvo šilta“. Deja, tai veda prie krosnies perkaitimo ir jos irimo ir tai gali būti gaisro priežastimi. (...) Nereikia pamiršti, kad gyventojams pastebėjus mažiausią gaisro požymį, reikia kuo greičiau kreiptis, kuo greičiau pranešti, nes laiku pranešus išvengsime didelių nuostolių“, – pasakojo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros sk. viršininkas Artūras Vaišnoras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi