Lietuvoje

2016.01.05 15:16

Šiaulių ligoninės gydytojui – įtarimai dėl kyšininkavimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.05 15:16

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai pareiškė įtarimus vienam Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojui, kuris esą ne kartą iš pacientų imdavo kyšius už vaistų suleidimą.

Baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo jau perduota Šiaulių apygardos teismui.

Įtarimai dėl gydytojo papirkimo buvo pareikšti ir šešiems pacientams, kurie pripažino savo kaltę ir į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą sumokėjo nuo 188  iki 376 eurų. Gydytojas savo kaltės nepripažino.

„Kaltinamasis gydytojas imdavo kyšius, tai yra, imdavo mokestį už suleistus vaistus, kaip sakoma, į savo kišenę, neliepdamas tiems pacientams sumokėti pinigų už paslaugą sumokant juos ligoninės kasoje. Pagal  Baudžiamojo kodekso 225 straipsnį 2 ir 4 dalis, jam gresia iki 7 metų laisvės atėmimo“, – sako Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Gabrielė Gendvilaitė.

STT duomenimis, tęsiant tyrimą dėl farmacininkų ir daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų nusikalstamų korupcinių veiksmų, jau apklausta pustrečio šimto liudytojų, 17 asmenų pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Įtariama, kad viena farmacijos įmonė buvo susitarusi su daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų vaistus ir nesiūlytų konkurentų platinamos panašios sudėties produkcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.