Lietuvoje

2016.01.05 14:55

Nustatyta IS vaizdo įraše kalbančio vyro tapatybė

BNS 2016.01.05 14:55

Britanijos tyrėjai nustatė IS vaizdo įraše kalbančio kaukėto vyro tikėtiną tapatybę

Tyrėjai, kurie mėgina nustatyti anglakalbio vyro, matomo viename džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vaizdo įraše, tapatybę, mano, kad jis veikiausiai yra Didžiosios Britanijos pilietis Siddhartha Dharas, antradienį pranešė nacionalinis transliuotojas BBC.

S. Dharas, gimęs hinduistų šeimoje, turėjo Londono šiaurės rytuose įsikūrusią bendrovę, nuomojančią pripučiamas pilis vaikams šokinėti, bet vėliau atsivertė į islamą ir buvo radikalizuotas, nurodė transliuotojas.

BBC citavo neįvardytą pareigūną, kuris sakė, kad S.Dharas yra pagrindinis įtariamasis. Britanijos žvalgybos tarnybos niekada oficialiai nekomentuoja savo tyrimų.

Sekmadienį IS paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomas ginkluotas ir kaukėtas kovotojas, kalbantis anglų kalba. Jame taip pat rodoma, kaip įvykdoma egzekucija penkiems „šnipams“, kurie esą dirbo tarptautinei koalicijai, kovojančiai su IS Irake ir Sirijoje.

Kiti Britanijos žiniasklaidos kanalai citavo 32 metų S. Dharo, esą priklausančio uždraustai grupuotei „al Muhajiroun“, motiną ir seserį, kurios sakė nesančios tikros, ar minėtame vaizdo įraše matomas būtent jis.

Jo motina Sobita sakė dienraščiui „The Daily Telegraph“: „Nežinau – nesu tikra dėl balso. Tai patys sunkiausi klausimai, į kuriuos turiu atsakyti. Aš tiesiog negaliu pasakyti.“

IS vaizdo įraše taip pat matomas keturmetis, kuris buvo atpažintas jo senelio kaip moters, išvykusios į Siriją 2012 metais, sūnus.